„Miasto to też twój dom, sprzątaj po swoim psie”

„Woreczki zamiast mandatów” to wspólna akcja Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta Lublin skierowana do właścicieli psów. Tegoroczna edycja kampanii „Miasto to też Twój dom – Sprzątaj po swoim psie” jest nastawiona na kształtowanie prawidłowych podstaw już od dziecka, budowanie świadomości mieszkańców i społeczeństwa obywatelskiego poprzez działania edukacyjne.

Strażnicy miejscy przypominali właścicielom czworonogów o konieczności sprzątania po swoich pupilach. Funkcjonariusze informowali o tym, że psie nieczystości można wrzucić do każdego miejskiego kosza na odpady zmieszane.

Dodatkowo wręczali specjalne zestawy, tj. pojemniczki z woreczkami w estetycznych opakowaniach w kształcie kości, które można przywiesić do smyczy i mieć je zawsze na spacerze z psem. Akcja przewidziana jest do wyczerpania się zestawów.

 

2018-09-29 09:03:04
(fot. wideo UM Lublin)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Szanowni Państwo, jako posiadacz psa – walcie mandaty aż ludziom w pięty pójdzie. Jeśli ktoś jest takim kmiotem, któremu nie przeszkadza zostawienie gówna na trawniku gdzie biegają dzieci, to kultura i pouczanie nic nie pomoże. Dziękuję.

  • i takich głosów też powinno być więcej. Ja zwracam uwagę jak ktoś nie sprząta po psie- kiedyś pies sr# co 2 metry na chodniku(nie wiem choroba, starość) co na to włascicielka ? uciekła ciagnąc psa za sobą. Inne reakcje to co najwyzej wyzwiska lub udawanie że nie słyszy że ktoś zwraca uwage. Takie akcje nie pomogą.

 2. Dużo by o tym pisać.Na ten przykład.idąc już bardzo wczesnym rankiem, nie jednokrotnie można wdepnąć w kocki zostawione centralnie na środku chodnika,przypadek nie sądzę,ale celowe działanie.Trudno mi zrozumieć takich właścicieli. Całe miasto to zamało,wpuśćie ich jeszcze do saskiego,koniecznie

 3. Chcesz mieć psa niech sra w twoim domu.

 4. A ja spytam tak….Czy nikt z Was nigdy nie sikał i nie srał po krzakach jak go przypiliło…..no proszę się wypowiedzieć…..hipokryci….!!

 5. Cieć niech prząta

 6. sam se sprzataj???

 7. a co na to rodzicie dzieci ktore bawia sie na placach zabaw w tym czasie rodzicie czytaja gazety gadaja ze soba i nagle dziecko chce siusiu kupke i co???w krzaczki na trawnik pod ogrodzenie itp…jest to nagminne

 8. Jestem za mandatami. Skoro jedni mogą się schylić po psią kupę, mając lat 85 to i młodsi też powinni. A jeśli mają problem to niech ich psy załatwiają się w ich domach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku