690 680 960

Miał zabrać autokarem dzieci na wycieczkę, mężczyzna był nietrzeźwy

Opolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę. 58-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Wkrótce mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 06:30 na parking przy szkole w Opolu Lubelskim na prośbę organizatora wycieczki interweniowali funkcjonariusze opolskiej drogówki. Mundurowi mieli przed wyjazdem sprawdzić stan pojazdu oraz trzeźwość kierującego autokarem. Na wycieczkę miało wyjechać kilkudziesięcioro dzieci.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierowca pojazdu 58-latek z powiatu kraśnickiego miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem.

Grozi mu wysoka kara grzywny lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych

Policjanci opolskiej drogówki systematycznie prowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Organizatorzy oraz opiekunowie szkolnych wycieczek mogą przed wyjazdem zwrócić się do Policji o przeprowadzenie kontroli autobusu jak i kierowcy. W Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim można taka kontrolę zgłosić pod numerami telefonów 47 812 2210 (całodobowo) lub 47 812 2251 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30

(fot. Policja)

7 komentarzy

  1. Patol na do pudła i na odwyk

  2. Jakim trzeba być dzbanem i przyjechać z promilami po osoby na wycieczkę wiedząc że będzie kontrola policyjna.

  3. Co to jest 0.5.

  4. Tak na odwyk i leczyć tym od czego zachorował 😃😃

  5. Duch internetu.

    Ale dzban. Swoja droga w szkolach w Opolu dzieje sie zle. W przedszkolu cala wies zatrudniona . W 2 corki kolegow. W 1 podobnie. Wszystko pozalatwiane . Pozdrawiam brunetke ze stokrotki. Widzialem cie na miescie cos przy rowerze robilas w pn. I nie straszyc tu mnie bo namierzyc to mozecie swoje 4 litery.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej