Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Miał ponad 2 promile, jego wyczyny na drodze krajowej zauważył jeden z kierowców

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 31-latek siedzący za kierownicą skody. Jego wyczyny na drodze krajowej nr 2 zaniepokoiły jadącego za nim kierowcę. Wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwili mu jazdę oraz wezwali mundurowych.

Wczoraj po północy dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania przez świadków nietrzeźwego kierowcy.

– Do zdarzenia doszło na „krajowej dwójce” w miejscowości Żabce. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwił jazdę kierowcy osobowej skody. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, nie trzymał też toru jazdy co zaniepokoiło podróżującego za nim kierowcę, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zaalarmował też stróżów prawa – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Na miejscu mundurowi ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 31-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Razem z nim podróżowała trzeźwa i posiadająca uprawnienia żona.

– Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Dziękujemy również zgłaszającemu za obywatelską postawę. To już kolejne zgłoszenie, które w ostatnim czasie wpłynęło do mundurowych. Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Osoby które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie” muszą też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Jeden komentarz

  1. „Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie” – bycie zagrożeniem wyłącznie dla siebie nie jest czynem zabronionym. Nie karze się osoby, która rzuca się pod pociąg, czy z mostu, albo która postanawia się zabić w inny sposób.
    Problemem jest jedynie to, że taka osoba stanowi zagrożenie dla innych.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport