Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie lubelskim

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska (37,06 %), drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość (36,16 %), trzecie zaś Konfederacja (12,08 %). Frekwencja wyniosła 40,65%.

Wyniki głosowania na komitety w woj. lubelskim przedstawiają się następująco:

  1. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
    • Liczba głosów: 292 019
    • Procent głosów: 47,16%
  2. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska:
    • Liczba głosów: 161 002
    • Procent głosów: 26,00%
  3. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość:
    • Liczba głosów: 93 542
    • Procent głosów: 15,11%
  4. Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe:
    • Liczba głosów: 43 013
    • Procent głosów: 6,95%
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica:
    • Liczba głosów: 20 381
    • Procent głosów: 3,29%
  6. Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie:
    • Liczba głosów: 7 342
    • Procent głosów: 1,19%
  7. Komitet Wyborczy POLEXIT:
    • Liczba głosów: 1 864
    • Procent głosów: 0,30%

Lista nr 1 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 43 013

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Ćwik Sławomir: 13 456
  2. Różyński Wiesław Marian: 5 913
  3. Lipniowiecka Edyta Monika: 4 107
  4. Romańczuk Andrzej: 5 174
  5. Otkała Tomasz: 1 382
  6. Czerska Hanna Barbara: 3 020
  7. Kurek Paweł Tomasz: 1 953
  8. Wiśniewska Anna: 2 325
  9. Brzozowska-Zburzyńska Beata Dorota: 1 354
  10. Sosnowski Sławomir Antoni: 4 329

Razem: 43 013 głosów

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 93 542

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Piotrowski Mirosław Mariusz: 58 638
  2. Huber Sebastian Czesław: 8 920
  3. Kosiorowska Agnieszka: 4 213
  4. Kłoda Lucyna Teresa: 2 963
  5. Mekler Rafał: 9 379
  6. Jałowiec Katarzyna Daria: 987
  7. Mazowiecki Rafał: 1 549
  8. Barańska Sylwia: 1 840
  9. Ferenc Monika: 1 628
  10. Kania Rafał: 3 425

Razem: 93 542 głosów

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 7 342

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Tyrka-Stećko Beata: 2 122
  2. Tuczyńska Anna: 824
  3. Marzec Wiesław: 586
  4. Guz Małgorzata: 711
  5. Wołos Marcin: 423
  6. Rola Anna: 539
  7. Kokot Jan: 372
  8. Woch Tomasz: 360
  9. Czernic Izabela Marta: 291
  10. Kowalik Rafał: 1 114

Razem: 7 342 głosów

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy POLEXIT

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 1 864

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Samborski Leszek: 941
  2. Miąsik Ewa Jolanta: 127
  3. Paczuski Piotr Andrzej: 92
  4. Bąkowski Witold: 92
  5. Gorczyca Magdalena Sylwia: 148
  6. Weklicz Ewa Józefa: 59
  7. Rzemiński Rafał Józef: 92
  8. Werkowska Małgorzata Jadwiga: 51
  9. Bis Helena Maria: 76
  10. Kozłowski Tomasz: 186

Razem: 1 864 głosów

Lista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 161 002

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Wcisło Marta Anna: 103 740
  2. Grabczuk Krzysztof: 23 355
  3. Gromadzka Małgorzata: 8 410
  4. Krawczyk Michał Mateusz: 8 510
  5. Bojarski Krzysztof: 4 648
  6. Lisowska Bożena Grażyna: 4 169
  7. Buczyński Maciej Paweł: 3 135
  8. Wrzesień Jerzy: 805
  9. Zimowski Michał: 1 505
  10. Krzewińska Beata Małgorzata: 2 725

Razem: 161 002 głosów

Lista nr 6 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 20 381

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Fisz Agata: 9 983
  2. Czerniak Jacek Andrzej: 2 800
  3. Marcinkowska-Kozak Agnieszka Halina: 2 341
  4. Ciechańska Magdalena: 1 170
  5. Kowalczyk Waldemar Adam: 529
  6. Lipiec Jarosław Wojciech: 534
  7. Sokołowska Elżbieta: 845
  8. Romańska-Węzik Sylwia Anita: 693
  9. Wac Monika: 537
  10. Mazur Stanisław Jan: 949

Razem: 20 381 głosów

Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Liczba głosów ważnych oddanych na listę: 292 019

Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

  1. Kamiński Mariusz: 110 466
  2. Saryusz-Wolski Jacek Emil: 56 483
  3. Stefaniuk Dariusz Paweł: 47 404
  4. Dąbrowska-Banaszek Anna: 9 436
  5. Baluch Anna: 7 192
  6. Zieliński Tomasz Andrzej: 13 225
  7. Grzywaczewska Kamila: 3 607
  8. Smaga Danuta Zofia: 2 024
  9. Krysiak Zbigniew Włodzimierz: 1 939
  10. Kanthak Jan Jakub: 40 243

Razem: 292 019 głosów

110 komentarzy

  1. Oby pułkownik Sienkiewicz zagłodził też republike i te inne chłamy typu w polityce itp i może przestanie śmierdzieć w tym kraju pisowcami.

  2. Poparcie lewicy spada z dnia na dzień tego było się można spodziewać ludzie w końcu zmądrzeli i przejrzeli na oczy.

  3. Wspaniały dzień dla Polski i Europy prawica zwyciężyła.

  4. Jak to dobrze, że reszta kraju jest bardziej rozgarnięta

    • Właśnie mniej rozgarnięta bo wierzy w bajki z mchu i paproci od tfuska i szwabskiej unii.

  5. Dzisiaj jeździłem po mieście nie wiedziałem co mi piszczy czy koło czy wał wyje a okazało się że to wyciek lewaków i popaprańców w blokach 😂

  6. Wiem że trwam i republika to najlepsze ałutorytety, ale nie można mieć w życiu wszystkiego co najlepsze.

Dodaj komentarz