Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wysokie mandaty dla piratów drogowych. Rekordzista ma do zapłacenia 5000 złotych

W miniony piątek na drogach powiatu chełmskiego policjanci prowadzili ogólnopolską akcję „Prędkość”. Mundurowi wystawili łącznie 12 wysokich mandatów. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

W ubiegły piątek policjanci chełmskiej drogówki podczas prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Prędkość” wystawili aż 12 wysokich mandatów.

– Największy wyniósł 5 tysięcy złotych. W warunkach recydywy trzech kierujących otrzymało dwukrotnie wyższy mandat w wysokości 5 tysięcy złotych oraz dwóch w kwocie 2 tysięcy złotych – relacjonuje sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz z chełmskiej Policji.

Dodatkowo funkcjonariusze wystawili dwa mandaty wynoszące 1500 złotych, jeden za tysiąc złotych oraz sześć w kwocie 800 złotych. Trzy osoby straciły prawo jazdy.

– Przypominamy o obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem zobowiązany jest do jazdy z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia panowanie nad pojazdem jest utrudnione. Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – dodaje sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz.

7 komentarzy

 1. Wysokie mandaty dla piratów drogowych. Jakoś trzeba zarabiać na swoje utrzymanie ściągając nadmiar kasiorki z „rynku”.
  Pomagajcie !!!

  • Z cwaniaczków olewających zasady ruchu drogowego trzeba ściągać i to jak najwięcej!

 2. W krzakach? ładnie to tak?

 3. I bardzo dobrze.

 4. „Policja” nigdy nie była i nie będzie po to aby pomagać, ta organizacja paramilitarna stworzona jest jako bat na obywatela (żeby bydło znało swoje miejsce) a jak nie to pałą i gazem a jak to mało to zaczną strzelać jak im góra nakaże.

  • Nie pitol głupot. Policjanci pomogli i to bardzo. Wszystkim ludziom, którzy dzięki takim kontrolom nie zostaną zabici lub okaleczeni przez piratów drogowych.

 5. Rząd ryżego szwaba trzeba zdzierać z kierowców bo już pieniędzy nie ma.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport