Mężczyzna siedział na torach w Dęblinie. Dyżurny zatrzymał nadjeżdżający pociąg
14:44 04-08-2026 | Autor: redakcja
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 4 sierpnia, po północy na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie. Po zamknięciu rogatek młody mężczyzna wszedł na torowisko, a następnie usiadł na torach.
W tym czasie przez przejazd miał przejechać pociąg towarowy relacji Chełm – Szczecin Port Centralny. Sytuacja stanowiła bezpośrednie zagrożenie dla życia mężczyzny.
Dyżurny zatrzymał pociąg
Niebezpieczeństwo zauważył dyżurny ruchu Lokalnego Centrum Sterowania w Dęblinie, który obserwował przejazd za pośrednictwem systemu monitoringu.
Pracownik kolei natychmiast zatrzymał pociąg na stacji Dęblin i powiadomił miejscowy Posterunek Straży Ochrony Kolei. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK.
Mężczyzna trafił do szpitala
Po przybyciu na przejazd funkcjonariusze zastali mężczyznę na torowisku. Początkowo odmawiał on opuszczenia terenu kolejowego. Ostatecznie mundurowi bezpiecznie sprowadzili go z torów.
Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie przewieziony do szpitala.
Szybka reakcja dyżurnego, czujność pracownika kolei oraz sprawne działania funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei pozwoliły uniknąć tragicznych konsekwencji i uratować życie młodego człowieka.