690 680 960

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł ulicami Lublina

W niedzielę ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy spotkali się na Placu Teatralnym skąd po godzinie 17 przeszli na Plac Zamkowy.

80 komentarzy

 1. Brawo! Śpiewacie dokładnie tak,jak tego chciała komunistyczna propaganda naszych „czerwonych wyzwolicieli”. Skoro WYKLĘCI (nie „przeklęci”) byli takimi bandziorami,to dlaczego tylu ludzi ukrywała ich z narażeniem życia przed Bezpieką i dlaczego trzeba było fabrykować dowody przeciw nim – sądzić i zabijać ich po kryjomu skoro to tacy przestępcy. Być może zdążyły się przypadki takich,którzy zabijali i kradli, ale czy to znaczy, że wszyscy byli tacy sami?! Podążając tym tokiem myślenia – jeden Niemiec, który nie chciał zabić Polaka oznacza, że wszyscy Hitlerowcy byli szlachetni. A jeden Polak, który wydał Żyda na śmierć oznacza,że wszyscy Polacy byli tchórzami i niegodziwości, a medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata dostali na ładne oczy.Wrzucanie wszystkich do jednego worka z powodu kilku wyjątków i plucie we własne gniazdo nazywając WYKLĘTYCH – „przeklęty mi” lub „nazistami”, to zwykłe chamstwo i ciemnogród.Ciekawe czy ci opluwacze mieli by odwagę znosić te tortury,które ONI wówczas znosili i umierać z godnością.Ciekawe też czy równie łatwo jak opluwać w internecie, mielibyście odwagę spojrzeć w oczy rodzinom INKI, ZAPORY, ŻELAZNEGO, ŁUPASZKI i innych BOHATERÓW i powiedzieć, że to zwykli przestępcy…Brak słów na taką bezmyślność.

 2. Ja rozumiem że pamięc im sie nalęży ale po jaki huk pro PISowa panoramka lubelska poświęciła im ponad połowe czasu antenowego tj 12 minut wczoraj, oprócz wiadomości typu ile to wróbli zesrało się nad zalewem a ile dziur w ulicach powstało od wczoraj?

  • @Januszku

   Panorama Lubelska poświęciła Im 12 min?
   I Ty to zmierzyłeś swoim chronometrem?

   @Januszku, a ile czasu, wg Ciebie, powinna Panorama poświęcić tym wydarzeniom?

   No i napisz nam, ile wróbli się w tym czasie zes..ło i ile dziur w ulicach powstało…
   I jeszcze nam napisz, Januszku, ile wódeczki ty za ten czas wychyliłeś, aby się narżnąć i ośmielić napisać koment..

  • Tyle czasu straciłeś na pro PiSową panoramkę a mogłeś go poświęcić na TVN. Tam zapewne znalazłbyś temat przedstawiony w tobie odpowiadającej formie. Czy stąd ten bul tyłka?

   • No nie wierzę, taki patriota z Komorowskiego się śmieje, a sam napisał „bul” tyłka. Ty żenujący wyborco dobrej zmiany.

    • Producentom pewnego programu telewizyjnego pt. „Bul Głowy” też z całą radością oznajmisz, śmiejąc się przy tym do rozpuku, że tak jak Komorowski napisali z błędem? 🙂
     Wierz mi, że z umiejętnością skutecznego rozpoznawania ironii czy sarkazmu nie każdy się rodzi, jak dobitnie widać na Twoim przykładzie 🙂

 3. cześć i chwała Bohaterom

  Serce się cieszy, że tak wielu młodych wyszło na ulice, aby uczcić pamięć Niezłomnych.
  ” Kuby ” i inne wypryski bolszewizmu mogą sobie jojczyć i pisać te durne komentarze.
  A przypadkiem ” Kuba ” to nie ten w wąskich rurkach i różowym kubraczku, który na odgłos fajerwerku spitoli do najbliższej piwnicy?
  Mnie się wydaje, że spitoli…

 4. A może „Kuba”,to ten który wykrzykiwał w stronę idących ludzi obraźliwe słowa z balkonu nad Rosmanem ?

 5. I tak idzie ku lepszemu, kiedyś o AK, czy ,, Wyklętych ,, słuchałem od dziadków w wielkiej tajemnicy, nie mogąc zapytać o to w szkole. Uczono mnie że Rosjanie w 1939 wzięli nas pod opiekę a Katyń to Niemcy. Zawsze będą ludzie bez wartości, resortowe pociotki, rodziny oderwanych od koryta ale ich kwik to piękna melodia dla naszych uszu 🙂
  Powoli idą zmiany, na razie bezkarne sądownictwo, potem może bezkarne doktory i reszta. Ważne że nasze dzieci na historii nie słyszą tego postsowieckiego bełkotu, uczą się szacunku dla starszych, żyjących w podłych czasach.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas