Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł ulicami Lublina

W niedzielę ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy spotkali się na Placu Teatralnym skąd po godzinie 17 przeszli na Plac Zamkowy.

W niedzielę, ulicami wielu miast Polski, przeszły marsze Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem lubelskiego Marszu był Obóz Narodowo – Radykalny Brygada Lubelska. Uczestnicy po godzinie 17 przeszli z Placu Teatralnego ulicami centrum Lublina na Plac Zamkowy. Tam odbyły się główne uroczystości. Modlono się w intencji nieżyjących żołnierzy, a także odbył się Apel Pamięci.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest świętem państwowym, obchodzonym corocznie 1 marca, poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto ustanowiono na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

1 marca „jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…).”

2017-02-26 20:03:55
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

80 komentarzy

 1. Natzi mieli święto…każdy kto miał styczność osobistą z tymi „żołnierzami” nazywał ich nie wyklętymi a Przeklętymi. Okradali polskie wsie i małe miejscowości na swojej drodze, kradli kury, trzodę a i gwałty były codziennością. Zapytajcie dziadków jeśli mieli „przyjemność” spotkać tych przeklętych osobiście, a nie jedynie znali ich z kretyńskich legend. Nawet IPN jasno stwierdza, że wiele ich akcji nosi znamiona Ludobójstwa a chodźby jedna takowa przekreśla ewentualne bohaterstwo i odbiera prawo do jakichkolwiek przywilejów. No, ale kogoż mogliby czcić faszyści.

  • Napisałbym, co o tobie myślę, ale filtry od razu do ciemnej dziury zassą moją wypowiedz lub redakcyjny cenzor nie przepuści, ty czerwona ………….

   • Mietek i wyszło, że „Kuba” to postkomunistyczne dziecko z wypranym beretem, a Prawdę, to mu czytali do snu po sowiecku jak widać…

   • Może jakaś merytoryczna wypowiedz..? Nawet IPN potwierdziło ludobójstwo waszych „bohaterów” i te informacje są dostępne kto i kogo mordował… Twoja nazi „ciemna dziura” umysłowa tego nie chce zassać…? Gloryfikujcie sobie kogo chcecie ale nie miejcie pretensji do benderowców… oni też mają swoich „bohaterów”

    • Niestety nazinacjonalizm odżywa nie tylko na Ukrainie ale jak widać i w Polsce… byle szalikowiec założy chińską koszulkę z „wyklętym”, wsiądzie do WV, pojedzie dać na tacę do kościoła RZYMSKO katolickiego (nie wiedząc nawet że jest Polsko Katolicki…), później pójdzie na kebaba.. i piwo a wieczorem wyciera gębę hasłem „Bóg, Honor Ojczyzna” (jak kiedyś „Got mit Uns”…).. a „polskie” władze na usługach watykanu i usraela podsuwają takim „patriotom „wzory” do naśladowania czyli bezwzględne i bezmózgie jednostki które są gotowe mordować sąsiadów w imię ideologii politycznych… A to wszystko ponownie w „cywilizowanym świecie… Fajnie!!!!

  • 3..2..1… obrywasz wiadrem brunatnych pomyj za powiedzenie prawdy.
   (niestety łatwo jest być wieszczem w tym chorym kraju)

   • Dziadka czy ojca czerwonoarmistę ci odstrzelili? Ubeckimi korzeniami chwalisz się przy każdej okazji onuco. Takie jak Anka za okupacji i po, golili na łyso a twojego pokroju, częstowali ołowiem. I chwała im za to.

    • Za okupacji to raczej bliżej im do szmalcowników było, więc chyba masz rację. Poczytaj o współpracy oddziałów NSZ z Gestapo w Radomskim dziecko.

     • Historie trzeba rozumieć a nie znać z opowieści. O bliskich zmarłych mówi się tylko dobre rzeczy, bo znając te złe błędy zmarłego nigdy byś nie poszedł na pogrzeb a tym bardziej go wspominal. Szydercze pozdro

    • Przy okazji – pradziadka zakatrupili mi Niemcy, na Zamku, za pomoc Żydom. I jestem z tego dumny.

     • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

      Kubo – Jak zaczynała się ta nasza demokracja taką organizację jak Związek Bojowników o Wolność i Demokrację (ZBoWiD), uznano za organizację zbrodniczą i rozwiązano.
      Jej członkowie musieli się gdzieś podziać, część wstąpiła w szeregi Kółek Różańcowych innym słowa się pomyliły i uznają się za wyklętych, a nie, przeklętych.
      Jedno jest pewne, że gdybyśmy mieli tak liczebną armię pod koniec wojny, jak w 70 -parę lat po wojnie mamy rzeszę kombatantów wszelkiej maści, to Niemców pogonilibyśmy nie tylko do Berlina.
      I to bez bohaterskiej pomocy Armii Czerwonej.

    • Słowacka tv wyemitowała program na temat przeklętych,tzw ,,Kurasia,, zganiali ludzi do stodół i podpalali,żyją świadkowie tych zbrodni,ciekaw jestem,gdyby dla tych manifestujących gimbów Międlar nazi zatrzymany w Londynie za sianie zamętu zabili dziadków,też byliby pewnie zadowoleni IPN zrobi wszystko dla władzy,ogłupiają pod swoje chore pomysły do czasu

     • Co wyemitowała TV Rassija? Wolno kacapskim trolom podawać wiarygodne zródła informacji? A TVN jakie wytyczne przekazał? Jaką sensację opisał łonet? Szechter Zeitung z kiosku wycofali, że wskazówek na Słowacji poszukujesz?

     • słowackiego to Ty złotego bażanta mogłeś co najwyżej widzieć w monopolowym, a świadkowych to jehowych, więc skończ paplać co w wyborczej przeczytałeś, bo śmieszny jesteś

  • Jesteś w tak okrutnym błędzie, że aż to przytłacza…

   Żołnierzy Wyklętych zginęło szacunkowo kilkadziesiąt tysięcy, obok kilkuset tysięcy osadzonych w więzieniach czy obozach. Żołnierzy, dla których nie było miejsca w powojennej Polsce i których czekała tylko śmierć. Po okupacji niemieckiej przyszedł czas na nowego okupanta, i tylko Wyklęci się z tym nie godzili. Cywilów chcących się trzymać z daleka pomijam, ale całe setki tysięcy pozostałej ludności poszło na służbę nowemu okupantowi – i przepraszam bardzo, ale to na tych ludzi powinno się chcieć wyrzygać, a nie na Żołnierzy Wyklętych, którzy z lasu stawiali opór.

   Oceniać z perspektywy kilkudziesięciu lat należy bardzo, ale to bardzo ostrożnie. Te prawie pięćdziesiąt lat po wojnie były okresem sowieckiej propagandy i kombinacji. A i w samym okresie największej liczebności Żołnierzy Wyklętych przeprowadzane były liczne akcje dezinformacyjne i propagandowe wśród ludności cywilnej mające na celu podkopanie wiarygodności i uczciwości „chłopców z lasu”, jak chociażby przebieranki, tworzenie band partyzanckich na zlecenie i najazdy na wsie. Jaki to był odsetek, nie wiadomo z żadnych oficjalnych źródeł. A takie przekazy ludności cywilnej nie muszą być wiarygodne ani same w sobie, ani w związku z chociażby takimi akcjami UB jak opisałem wyżej. Bo skąd taki dziadek jeden czy drugi, który jeszcze żyje (jakich to się powszechnie przytacza) wiedział wówczas z kim ma do czynienia? Historia na to już nie odpowie, a osąd wydać łatwo.

   Odnośnie IPN i jego stanowiska zbyt mocno uogólniłaś. To stanowisko, owszem, mówi o ludobójstwie. Ale skłania się raczej ku totalnej dezaprobacie dla łączenia tego typu działań chociażby Burego i innych podobnych z jakąkolwiek walką o niepodległość Polski. Wręcz przeciwnie, były to działania pomagające aparatowi komunistycznemu, ponieważ szkodzące prawdziwym Żołnierzom Wyklętym poprzez dostarczanie argumentów o ich bandytyzmie i okrucieństwie. Dlatego na te skrajne przypadki nie należy patrzeć w nienawistny i iście szkalujący sposób jak Ty to robisz, a zwyczajnie uznawać, że tacy ludzie nie byli po prostu Żołnierzami Wyklętymi, ponieważ nie mieli nic wspólnego z honorem i pełnym patriotyzmem z jakim rozpoczynali każdy jeden dzień, bardzo często ostatni. A to właśnie dla tych Żołnierzy Wyklętych jest ten dzień i nasza pamięć.

   Generalizacja tamtych lat, jaką Ty uskuteczniasz, to najgorsza obłuda jaka może mieć miejsce. Ani w jedną ani drugą stronę nie można być ukierunkowanym. W błędzie są Ci, którzy o Żołnierzach Wyklętych mówią że są nieskazitelni i bohaterscy totalnie bez wyjątków. W błędzie są także te strony, które tak jak Ty twierdzą, że im się kompletnie nic nie należy bo to bandyci byli i w ogóle samo zło.

   Jednakże dużo większy błąd to generalizacja w stronę bandytyzmu i wyrażania braku szacunku dla Wyklętych. Dlaczego? A no dlatego, że tych rzeczywiście szemranych, kojarzonych z ludobójstwem, grabieżami i innymi przestępstwami względem cywilów i osób niewinnych była totalna mniejszość, wręcz namiastka względem honorowych Żołnierzy Wyklętych, którzy każdego dnia oddawali życie za Polskę i to jest udokumentowane.

   I bardzo dobrze, całe szczęście, że mamy taki dzień, że wraca coraz mocniej pamięć o ludziach, którzy nie złożyli broni po wejściu czerwonych do naszej ojczyzny. I choć będzie to zawsze napotykało trudności, bo takich generalizatorów i pseudo historyków jak powyżej „Anka” czy „Kuba” będzie na pęczki, to warto krzewić tę pamięć szczególnie u najmłodszych.

   Bo pomimo tego, że nie wszyscy Żołnierze Wyklęci byli nieskazitelnego charakteru, to zdecydowana większość z nich miała na swoim celu i honorze walkę o wolną Polskę, a za taką postawę należy im się najwyższy możliwy szacunek. I tego nic nie zmieni. A za generalizowanie i sprowadzanie wszystkich bez wyjątku Żołnierzy Wyklętych do roli bandytów, ludobójców, powinny być paragrafy. Bo niesłuszne spluwanie na ludzi, którzy oddali życie za ojczyznę, to jak spluwanie na Polskę, a na to zgody i pobłażania nie ma prawa być.

   • ROTFL. To nie byli kosmici, tylko ludzie działający w konkretnych organizacjach. Nie można gloryfikować jednostek bez spojrzenia na ogrom zbrodni, jakich dopuściły się ich organizacje. Wszyscy cięci są na kult Bandery na Ukrainie (i słusznie), a nie widzą, że NSZ i WiN wcale tak bardzo nie różniły się od UPA.

    • Za wiele to Ty do powiedzenia nie masz. Taka prawda, objawiająca się w kolejnym już Twoim komentarzu.

     Ja swoje powiedziałem, a większości nie jest to i tak moje prywatne zdanie, tylko obiektywna opinia ostrzegająca przed generalizacją, która to jest wręcz niemoralna historycznie w związku z istniejącą perspektywą czasu, szczególnymi okolicznościami i uwarunkowaniami tamtych lat, jak również kilkudziesięciu następnych, które bezsprzecznie swoje zrobiły.

     • A na Hrubieszów to twoi wyklęci przypadkiem razem z UPA nie napadli?

     • Calineczka na bis

      Lewis – sam ostrzegasz przed generalizowaniem.
      A jaka ja mam gwarancję, że pokazywani w TV i na wszelkich marszach, srarszach i jublach, dziadkowie to akurat ci dobrzy wyklęci, a nie, ci źli wykleci?
      Pamiętasz członków ZBOWiD ? Może po niesławnym uznaniu tej organizacji za zbrodniczą i jej rozwiązaniu jej członkowie w ten sposób „objawili” się nam jako wyklęci?
      Co prawda telewizja pokazuje nam dziadków sepleniących przez wypadające sztuczne uzębienie jak to oni piersi nadstawiali – ale czy to wyklęci, czy przeklęci, tego nie wiem.

    • KUBA jak tam wujek Michnik ,jego zasłużony dla POLSKI brat Stefan i tatuś Ozjasz widze ze mieli duży wpływ na kształtowanie twojego światopoglądu. Przykre 🙁

     • Piotrowicz i Krzyże z Tobą synu… Pomyśl o tym. Wiem, boli, nie przywykłeś, ale proszę, pomyśl, choć raz.

     • Miało być Kryże a nie krzyże, ale dobrze się z działalnością tatki twojego idola, w sposób zupełnie niezamierzony, zagrało.

     • Kuba,już nie masz co odpowiedzieć,zabrakło ci argumentów i atakujesz

    • Dam Ci jedną radę. Weź kawał Plutona o wymiarach 80×80 cm, połóż na środku kule ołowiana o średnicy 10 cm. Następnie nasyp kilogram piasku na tą kule. Po czym złap za rogi i podnieś. Skręć kule, całość znicz woda i zacznij machać całością. Na końcu mocnym zamachem walnij się w swój pusty łeb. Wtedy zrobisz najmądrzejszy rzecz w swoim życiu. I ogarnij się trollu 🙂 czytam nie raz Twoje komentarze i zastanawiam się jak mały jest Twój móżdżek.

  • Gdzie się uczyłaś historii?! W Moskwie?

   • W którym kościele byleś katolu,Międlar wyjśnił wszystko łącznie z poświeceniem armat

  • Brawo Anka! Nareszcie ktoś napisał prawdę.

  • sebastian mitruś

   Pod górkę było do szkoły co??? Mało sie książeczek czytało?? Tolka ubeckie broszurki…..

  • Doucz się, poczytaj. Bo na razie jesteś tylko dość kiepską lewacką agitatorką. Np. o dr Klukowskim https://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Klukowski Może coś zrozumiesz, przemyślisz ….

  • Anka , może Twoi dziadkowie opowiadali Ci o wyczynach powojennych gości pchających po lasach tabory i kradnących kury , a Ty pomyliłaś czas historii ?

 2. Kiedy w końcu ten cały ”patriotyzm” przestanie być modny, bo rzygać mi się chce jak widzę na co drugim aucie kotwicę i sebixów w tych swoich patriotycznych ubraniach. Zbezcześcili symbole narodowe, większość z nich nawet nie wie co one znaczą…

 3. Ale jak to tak?
  Nie hajlowali?
  Czy po prostu fotograf nie uchwycił?

 4. Aaron Fleischman

  Kiedy marsz ku czci Waffen SS?

 5. A apel smoleński też był?

 6. Widzę, że wypowiadają się wczorajsi demonstranci tzw. KODu… zarówno ilość i jakość wypowiedzi powalająca:)))

   • Przynajmniej się określiłeś, choć i tak „kołtun” jest zbyt lekkim słowem jak na ciebie.

   • O jak trafiony. Kubuś od razu zaatakował przedstawiając się kim jest. Spójrzcie na godziny dodawania komentarzy. Siedział wczoraj w nocy ponad dwie godziny, i dzisiaj siedzi od 8 rano. Chory człowiek opluwający to czego nie rozumie, albo to co mu kazali opluwać.

 7. Powiem krótko widać kto sie udziela ANtyPolskie Trolle i szkoda strzępić języka . Niestety żydokomuna zrobiła swoje i lewactwo jest w sile !!! Pozdrawiam

 8. ból dupy kodziarzy aż miło popatrzeć

 9. Niedługo dni w kalendarzu zabraknie na te bzdury. Miesięcznice, żołnierze przeklęci, zwiastowanie najświętszemu Jarkowi i co tam jeszcze bo zapomniałem… aha – zawierzenie zakładu energetycznego Jezusowi. Czekam na następne przejawy oszołomstwa i prymitywu rodem z Konopielki. A święto Pierdunia kiedy?

 10. Chejterom i ludziom o takim zdaniu powinni zabierać obywatelstwo Polskie i deportować za granicę Polski.

  • No jasne! Prawo do komentowania powinni mieć tylko PRAWDZIWI POLACY! ( nie ważne, że hejterom piszą przez ch)

   • Przepraszam za błąd a co do tego co napisałem to tak. Jeśli Polak nie szanuje podstawowych wartości Polaka to taki Polak w Polsce nie jest potrzebny.

 11. Anka ma racje!!! Wyklęci to dno totalne!!!!! Jak można czcić bandytów!!!

 12. @Mietek, @Bob, a od kilku dni @Lewis (fan francuskiej motoryzacji, dziwne że mu wolno ), muszą być w finansowym dołku, bo wypociny produkują non stop. Ten ostatni to normalnie narodowy wieszcz, tylko @konkretnego brak, pewnie wczoraj przyszedł przelew z trolowni. Puste, odmóżdżone , cebulowo – mściwe łby.

  • Widać onuco, że tylko „piniądz” dla ciebie ma wartość ale uwierz mi, są wartości, których za mamonę nie kupisz. Skuteczność z jaką mózg ci wyprała czerwona hołota aż przeraża. Za miłość do ojczyzny, patriotyzm i działanie na jej korzyść, nikt nie wystawia rachunku lecz gotów jest poświęcić własne życie. Tobie to trudno pojąć, bo za srebrniki, gotów jesteś się zeszmacić i wszystko zrobić. Myślisz, że wszyscy są tacy jak ty? Ostatnie zdanie w komentarzu idealnie określa osoby twojego pokroju biorące udział w spędach organizowanych ostatnio przez KOD. Im za udział płaci Soros. Mnie nikt nie musi płacić. Wystarczy wasz skowyt i życie staje się piękniejsze w wolnej Ojczyznie.

 13. 14 lutego kuźwa nie było marszu dla uczczenia armii krajowej… Nadal jeden wielki radzieci PRL

 14. A Bychawa straciła prawa miejskie za udział w powstaniu styczniowym? Czy źle pamiętam?

 15. Trzecie pokolenie UBeków się zebrało w komentarzach i zaczęło oczerniać przeciwstawiających się kacapskiemu „wyzwoleniu”!

 16. Pis szuka bohaterów. I ściąga nowy elektorat. I tyle w tym temacie.

 17. Mówia o sobie młodzi patrioci a ponad połowa nie zna nawet historii swojego kraju nawet. Zwykły kabaret i kolejna nowa moda na ,,patriote” , która tak szybko przeminie jak sie pojawiła.

  • Na szczęście się mylisz.Ta moda trwa już od wielu lat i się rozwija nawet poza granicami kraju.Młodzi bardzo chętnie się uczą i wiedzą coraz więcej o historii.Nie wiesz to nie komentuj,bo takie gadanie to tylko twoje chore życzenia

 18. Pampalini łowca zwierząt

  onr, młodzież wszechpolska, rnr = ukraińscy banderowcy

 19. Bardzo dobrze, że młodzi czują potrzebę patriotyzmu. Byle tylko nie przesadzali i nie przeistoczyli tego w jakiś patologiczny nacjonalizm.

 20. z tego co napisaliscie (poza 1 wyjatkiem) nie macie pojecia co to i kto jest zolnierzem wykletym ale jak zwykle nawzajem oblewacie sie pomyjami -wstyd- gdybyscie zyli w tamtych czasach i dac wam bron bylibyscie nauczycielami Bandery i jemu podobnym watazkom tyle w was nienawisci do drugiego czlowieka

 21. Brawo! Śpiewacie dokładnie tak,jak tego chciała komunistyczna propaganda naszych „czerwonych wyzwolicieli”. Skoro WYKLĘCI (nie „przeklęci”) byli takimi bandziorami,to dlaczego tylu ludzi ukrywała ich z narażeniem życia przed Bezpieką i dlaczego trzeba było fabrykować dowody przeciw nim – sądzić i zabijać ich po kryjomu skoro to tacy przestępcy. Być może zdążyły się przypadki takich,którzy zabijali i kradli, ale czy to znaczy, że wszyscy byli tacy sami?! Podążając tym tokiem myślenia – jeden Niemiec, który nie chciał zabić Polaka oznacza, że wszyscy Hitlerowcy byli szlachetni. A jeden Polak, który wydał Żyda na śmierć oznacza,że wszyscy Polacy byli tchórzami i niegodziwości, a medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata dostali na ładne oczy.Wrzucanie wszystkich do jednego worka z powodu kilku wyjątków i plucie we własne gniazdo nazywając WYKLĘTYCH – „przeklęty mi” lub „nazistami”, to zwykłe chamstwo i ciemnogród.Ciekawe czy ci opluwacze mieli by odwagę znosić te tortury,które ONI wówczas znosili i umierać z godnością.Ciekawe też czy równie łatwo jak opluwać w internecie, mielibyście odwagę spojrzeć w oczy rodzinom INKI, ZAPORY, ŻELAZNEGO, ŁUPASZKI i innych BOHATERÓW i powiedzieć, że to zwykli przestępcy…Brak słów na taką bezmyślność.

 22. Ja rozumiem że pamięc im sie nalęży ale po jaki huk pro PISowa panoramka lubelska poświęciła im ponad połowe czasu antenowego tj 12 minut wczoraj, oprócz wiadomości typu ile to wróbli zesrało się nad zalewem a ile dziur w ulicach powstało od wczoraj?

  • @Januszku

   Panorama Lubelska poświęciła Im 12 min?
   I Ty to zmierzyłeś swoim chronometrem?

   @Januszku, a ile czasu, wg Ciebie, powinna Panorama poświęcić tym wydarzeniom?

   No i napisz nam, ile wróbli się w tym czasie zes..ło i ile dziur w ulicach powstało…
   I jeszcze nam napisz, Januszku, ile wódeczki ty za ten czas wychyliłeś, aby się narżnąć i ośmielić napisać koment..

  • Tyle czasu straciłeś na pro PiSową panoramkę a mogłeś go poświęcić na TVN. Tam zapewne znalazłbyś temat przedstawiony w tobie odpowiadającej formie. Czy stąd ten bul tyłka?

   • No nie wierzę, taki patriota z Komorowskiego się śmieje, a sam napisał „bul” tyłka. Ty żenujący wyborco dobrej zmiany.

    • Producentom pewnego programu telewizyjnego pt. „Bul Głowy” też z całą radością oznajmisz, śmiejąc się przy tym do rozpuku, że tak jak Komorowski napisali z błędem? 🙂
     Wierz mi, że z umiejętnością skutecznego rozpoznawania ironii czy sarkazmu nie każdy się rodzi, jak dobitnie widać na Twoim przykładzie 🙂

 23. cześć i chwała Bohaterom

  Serce się cieszy, że tak wielu młodych wyszło na ulice, aby uczcić pamięć Niezłomnych.
  ” Kuby ” i inne wypryski bolszewizmu mogą sobie jojczyć i pisać te durne komentarze.
  A przypadkiem ” Kuba ” to nie ten w wąskich rurkach i różowym kubraczku, który na odgłos fajerwerku spitoli do najbliższej piwnicy?
  Mnie się wydaje, że spitoli…

 24. A może „Kuba”,to ten który wykrzykiwał w stronę idących ludzi obraźliwe słowa z balkonu nad Rosmanem ?

 25. I tak idzie ku lepszemu, kiedyś o AK, czy ,, Wyklętych ,, słuchałem od dziadków w wielkiej tajemnicy, nie mogąc zapytać o to w szkole. Uczono mnie że Rosjanie w 1939 wzięli nas pod opiekę a Katyń to Niemcy. Zawsze będą ludzie bez wartości, resortowe pociotki, rodziny oderwanych od koryta ale ich kwik to piękna melodia dla naszych uszu 🙂
  Powoli idą zmiany, na razie bezkarne sądownictwo, potem może bezkarne doktory i reszta. Ważne że nasze dzieci na historii nie słyszą tego postsowieckiego bełkotu, uczą się szacunku dla starszych, żyjących w podłych czasach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8247zł 0.07%
  • GBP 4.9965zł 0.25%
  • EUR 4.3322zł -0.11%
  • CHF 3.8171zł -0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.