W Lublinie odbył się kolejny protest pracowników Poczty Polskiej

„Zapomniani przez Zarząd Poczty Polskiej – Zdradzeni przez Związki Zawodowe”, pod takimi hasłami protestowali dzisiaj w Lublinie pracownicy Poczty Polskiej. Zgromadzenie odbyło się przy ul. Pocztowej.

Pracownicy Poczty Polskiej po raz kolejny spotkali się na manifestacji, mającej na celu zwrócenie uwagi Zarządu Poczty Polskiej i związków zawodowych na problem płac i warunków pracy. W czwartek punktualnie o godzinie 16 ponad 200 osób zebrało się przy ul. Pocztowej, w rejonie Urzędu Pocztowego Lublin 2.

Protestujący domagają się poprawy warunków pracy m.in. zmniejszenia rejonów oraz podwyżki, wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto i pensji nie niższej niż 3200 zł dla pracowników eksploatacji. Zebrani na pikiecie zaznaczali, że na głosy pracowników nie reagują związki zawodowe i zarząd. Od ostatniej grudniowej pikiety nic się nie zmieniło.

W czwartek w wielu miastach w Polsce odbyły się podobne pikiety. Jak informuje Poczta Polska w lutym przyjęta została nowa strategia, a jednym z jej elementów jest poprawa warunków pracy i wynagrodzeń.

2017-03-16 21:15:16
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Ponad 200 osób? Chyba że na maja za rogiem.

  • Gdzie można zarobić średnią krajową o której jest pełno we wszystkich mediach?
   Albo chociaż te minimalne 13 zł/h co obiecała pewna frakcja polityczna bez wdawania się w szczegóły która.

   • We wszystkich urzędach. Tam dobrze płacą nierobom i nikt nie rozlicza ich z wykonanych zadań bo nikt nie potrafi. Jak ktoś nic nie potrafi robić to tam może „pracować”

 2. Płaczą spacerowicze, że ciężkie torby, a jak przychodzi co do czego mają same listy i awiza noszą.

  • Doświadzczony listonosz

   Verally Zapraszam na pocztę, popracujesz kilka dni jako listonosz będziesz się mógł wypowiedzieć!
   A tak to widziałeś pipke na ekranie komputera i już jesteś ekspertem?

  • TORBA LISTONOSZA.

   Nie zazdroszczę żadnemu listonoszowi, doręczcie sądówki do mieszkań kryminalistów.

   • Cichobiorek cichodajek

    Doręczaniem wezwań niech się zajmą policjanci, jak nie zjawiłem się w sądzie jako świadek, potrafili przyjechać do mnie do domu i dostarczyć mnie na czas do lubelskiego sądu na wygnaniu w Świdniku.
    Dobrze, że mnie nie skuli

 3. ha ha ha ha ha zdradzeni przez związki a na czele tego pajacowania przewodniczący związków.Komedianci padło wam coś na głowę. Po co tak oszukiwać? Co chcecie ugrać dla tych związkowców ? Kolejną kasę bo za mało mają? Jesteście żałosnymi naiwniakami dymają was jak mogą.

  • Coraz więcej staruszków bierze rentę i emeryturę na konto, dodatkowych wpływów prze to brak, w dobrych latach człowiek z tego miał drugą wypłatę, a teraz co 10 kilo gazetek pod pachę, 10 kilo listów w drugą rękę i w drogę,a latka lęcą.

 4. Spółka Akcyjna – co mnie to obchodzi ? Problem właściciela tych nierobów.

 5. Pozdrawiam moją panią „Mors” na poczcie. Od 40 lat na posterunku. Mentalnie dalej w głębokim PRL-u. PiS dalej pompuje kasę w pocztę. Dostali obsługę przesyłek sądowych, a teraz dostaną zlecenie ściągania abonamentu z list klientów przekazanych przez platformy cyfrowe. Ogólnie rzecz biorąc studnia bez dna do której wrzucane są nasze pieniądze. A jakość usług coraz gorsza…

 6. Teraz wiem czemu moja paczka nie dochodzi :] następnym razem jednak zamówie kurierem.

  • A polecony droższy o całą złotówkę idzie z Miasta Inspiracji do Stolicy całe 5 dni!

 7. Listonosze pracuja po 12 godzin dziennie,bez zadnej zaplaty za nadgodziny,i jeszcze muszą handlować cukierki,krówki,srodki na mole,zapachy samochodowe,zapachy lazienkowe,czysciki do okularów,znicze itp.handel obwozny

  • Ciekawe gdzie ? W inpost tez pracuja po 12 kierowcy za 1800 A na poczcie maja platne nadgodziny co 3 miesiace .Poprostu w poczcie jest za duzo kierownictwa ,nowe samochody do rozwozenia paczek a to kosztuje A swszystko odbija sie na d.. pracownika nizszego szczebla tak jak w kazdej firmie

 8. Kaśka w relacji na żywo spod samego Jaśka

  Niech tam sobie spokojnie zbankrutują – obejdziemy się bez tych nieudaczników dla niepoznaki nazywanych Pocztą Polską.

 9. Poczta nie zajmie się doręczaniem listów bo do tego jest powołana. Nie wrzucajcie mi do skrzynki pocztowej idiotycznych ulotek bo będę je wyjmował, traktował jak zwroty błędnych przesyłek i będę wrzucać do pocztowych skrzynek na ulicy.

 10. Były pocztowiec

  Walczcie chłopaki o swoje bo te związki opłacane przez dyrektora to nic dla was nie ugrają. A i prosimy tych znawców poczty polskiej co się tak wypowiadają o podanie adresów- awizo na wejściu do klatki. Niech się przejdą a nie glupoty piszą.

 11. klawiszowa gaduła

  Jeżeli zarząd poczty w luty przyjął nową strategię, dzięki której pracownicy mają mieć lepiej, a w następnym miesiącu pocztowcy protestują oznacza to, że strategia jest nieznana i tajna albo nie ma żadnej poprawy dla przeciętnego pracownika. Jest jeszcze jedna możliwość: protesty są narodowym sportem określonej grupy ludzi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach