W Lublinie odbył się kolejny protest pracowników Poczty Polskiej

„Zapomniani przez Zarząd Poczty Polskiej – Zdradzeni przez Związki Zawodowe”, pod takimi hasłami protestowali dzisiaj w Lublinie pracownicy Poczty Polskiej. Zgromadzenie odbyło się przy ul. Pocztowej.

Pracownicy Poczty Polskiej po raz kolejny spotkali się na manifestacji, mającej na celu zwrócenie uwagi Zarządu Poczty Polskiej i związków zawodowych na problem płac i warunków pracy. W czwartek punktualnie o godzinie 16 ponad 200 osób zebrało się przy ul. Pocztowej, w rejonie Urzędu Pocztowego Lublin 2.

Protestujący domagają się poprawy warunków pracy m.in. zmniejszenia rejonów oraz podwyżki, wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto i pensji nie niższej niż 3200 zł dla pracowników eksploatacji. Zebrani na pikiecie zaznaczali, że na głosy pracowników nie reagują związki zawodowe i zarząd. Od ostatniej grudniowej pikiety nic się nie zmieniło.

W czwartek w wielu miastach w Polsce odbyły się podobne pikiety. Jak informuje Poczta Polska w lutym przyjęta została nowa strategia, a jednym z jej elementów jest poprawa warunków pracy i wynagrodzeń.

2017-03-16 21:15:16
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

19 komentarzy

  1. klawiszowa gaduła

    Jeżeli zarząd poczty w luty przyjął nową strategię, dzięki której pracownicy mają mieć lepiej, a w następnym miesiącu pocztowcy protestują oznacza to, że strategia jest nieznana i tajna albo nie ma żadnej poprawy dla przeciętnego pracownika. Jest jeszcze jedna możliwość: protesty są narodowym sportem określonej grupy ludzi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi