Piątek, 10 maja 202410/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublinianin Mariusz Rzedzicki zajął 4 miejsce w Mistrzostwa Świata Speed-ball (zdjęcia)

W dniach 26-28 października już po raz XXX odbyły się Mistrzostwa Świata Speed-ball organizowane przez światową federację FISB. Gospodarzem tegorocznych mistrzostw był Kuwejt.

Reprezentacja Polski składającą się z najlepszych zawodników wyłonionych podczas Mistrzostw Polski przez trzy dni walczyła o jak najlepsze pozycje i miejsca medalowe.

W zawodach udział wzięli: Laura Lach, Martyna Dudek, Magdalena Matusiak, Jan Włóka, Katarzyna Pawlaczyk, Zbigniew Bizon i nasz Lublinianin Mariusz Rzedzicki.

Trzy dni zmagań wyłoniły najlepszych zawodników na świecie. Po raz kolejny bezapelacyjni byli Egipcjanie. Dla Polski dwa brązowe medale wywalczyły:
Martyna Dudek – gra singlowa juniorów
Laura Lach – super solo również w juniorach.

W stawce kilkunastu państw nasz zawodnik ukończył mistrzostwa na bardzo wysokich miejscach:
4 – w konkurencji drużynowej wspólnie z Laurą Lach, Zbyszkiem Bizoniem, Katarzyną Pawlaczyk ulegając w walce o brąz Francuzom jedynie o 13 odbić.
5 – konkurencji indywidualnej super solo.

– Był to niewątpliwie wyśmienity występ – relacjonował występ naszego zawodnika trener Reprezentacji Przemysław Wolan biorąc pod uwagę relatywnie krótki czas, w jakim Mariusz Rzedzicki doszedł do Mistrzostwa Polski i czołówki światowego speed-ball’a.

Przypomnijmy że Speed-ball w Polsce po raz pierwszy w Polsce pojawił się w 2014 roku, a w Lublinie 18 miesięcy temu.