690 680 960

Z Lublina do Zamościa z dużymi utrudnieniami. Kierowcy stoją w długich korkach

Zamiast standardowych 60 minut, pokonanie trasy łączącej Lublin z Zamościem wydłużyło się o połowę. Nasi czytelnicy tłumaczą, że w środę jechało się półtorej godziny a nawet dłużej.

Pierwsze spowolnienie ruchu zaczyna się już w Lublinie. Naprzeciwko centrum handlowego Felicity trwa budowa zatoczki autobusowej. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas jezdni. O ile potem do Krasnegostawu jedzie się bez przeszkód, to właśnie tutaj kierowcy napotkają największe utrudnienia na tej trasie. Dzisiaj bowiem rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni na rondzie u zbiegu drogi krajowej nr 17, drogi wojewódzkiej nr 842 i ulicy Sikorskiego.

Z tego powodu po południu na obwodnicy miasta utworzył się ponad kilometrowy korek. Jego pokonanie zajmowało nawet 20 minut. Wielu kierowców widząc stojący długi sznur aut zawracała, kierując się przez centrum Krasnegostawu. Tam jednak też nie było łatwo przejechać. Jak informują drogowcy, prace w tym miejscu mają potrwać do piątkowego popołudnia. Przez ten czas należy się spodziewać dużych utrudnień w ruchu.

Kolejnym miejscem, na które narzekają kierowcy, jest przebudowa mostu w Starym Zamościu. O ile wykonawca utworzył objazd przez pobliską łąkę, to jego stan pozostawia wiele do życzenia. Betonowe płyty po których poruszają się pojazdy są tak nierówne, że trzeba bardzo uważać, aby nie uszkodzić auta. W tym miejscu ze względu na duże spowolnienie ruchu także potrafią tworzyć się korki.

Do tego przed samym Zamościem drogowcy prowadzą cząstkowy remont nawierzchni, prace odbywały się także na samym wiadukcie przed wjazdem na obwodnicę miasta. Ze względu na wprowadzony ruch wahadłowy, czas oczekiwania na przejazd wynosił nawet kilkanaście minut.


(fot. nadesłane)
2016-07-20 18:40:50

21 komentarzy

  1. Najbardziej powalone było to, że od strony Zamościa jadąc do Lublina na rondzie w Krasnymstawie zrobił się korek ponad kilometra i zamiast puszczać samochody częściej z tej strony puszczali z lewej i prawej, gdzie tak naprawdę stało po parę samochodów, zamiast puszczać więcej na głównej trasie. …

Kursy walut

  • USD 4.413zł -0.16%
  • GBP 5.3808zł 0.35%
  • EUR 4.7109zł 0.1%
  • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas