Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Zaproszenie na Rowerowe Topienie Marzanny

Zima zbliża się ku końcowi, więc rowerzyści postanowili ją pożegnać w szerszym gronie. Zapraszają na wspólne topienie Marzanny w Bystrzycy.

Zapraszamy na wspólne Topienie Marzanny z Rowerowym Lublinem, które odbędzie się w niedzielę 20 marca. Wszyscy chętni do udziału w pożegnaniu zimy spotkają się o godzinie 12:30 przy stadionie miejskim Arena Lublin na ul. Stadionowej 1.

– Tradycyjnie przejedziemy ścieżką nad Zalew Zemborzycki, gdzie przeprowadzimy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na najlepsze Marzanny, po czym je spalimy, a popiół po nich wrzucimy do Bystrzycy i w ten oto sposób przegnamy zimę! Oczywiście apelujemy by Marzanny były sporządzone z materiałów ekologicznych, które ulegną całkowitej biodegradacji – informuje Radosław Sawicki z „Rowerowego Lublina”.

Po wrzuceniu prochów do rzeki, przewidziana jest wycieczka w poszukiwaniu wiosny. Szczegóły na stronie: http://rowerowylublin.org/

indeks

2016-03-16 18:50:06
(fot. Nadesłane)

11 komentarzy

 1. ja chce rowerek taki jak ma Felek

  a juz myślałem że spełni się moje marzenie – topienie rowerzystów. A tu składnia przestawiona

 2. Marzanna , siedż w domu bo cię chcą utopić !

 3. Żałosne są te wasze komentarze aż się żygać chce

 4. wiceprzewodnicząca OAF"Sz"

  Jako wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiej Akcji Feministycznej „Szydełko” protestuję przeciwko propagowaniu przemocy wobec kobiet poprzez palenie i topienie kukieł je symbolizujących. Ta nonszalancka neoszowinistyczna degrengolada musi się skończyć! A propos, jakie będą nagrody za najlepszą marzannę?

 5. Uważajcie na hejtstop i otwartą rzeczpospolitą bo topienie Marzanny mogą uznać jako mowę nienawiści i nawoływanie do przestępstwa na tle etnicznym,rasowy i religijnym.

 6. Zabobony…

 7. Mało to śmieci w Bystrzycy pływa? Co na to SM? Może cykliści w ramach należnego mandatu i w drodze nad zalew trochę śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej posprzątają. Sprzątać to nie ma komu a śmiecić każdy jeden potrafi. Popiół wsypany do rzeki może rybom na skrzelach się osadzić i bidulki się podduszą.

  • Dobrze, że o to pytasz, bo SM wyznaczyła komentującego o nicku ekolog do ustawienia się 50 m niżej z nurtem Bystrzycy i wyławiania szczątków marzann. Powodzenia!

 8. I like it. W końcu jakaś impreza rowerowa w Lublinie.

 9. Bylam rok temu. Moja kukla dostala wyroznienie i nagrode 🙂 Bede i w niedziele! Tylko prognozy pogody nie bardzo… Ale z drugiej strony patrzac, to im mniejsza konkurencja tym wieksza szansa na wygrana 😛