Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Na Węglinie wybudują nową szkołę (zobacz wizualizację)

Już wkrótce na Węglinie przy ul. Berylowej powstanie nowa szkoła. Kompleks będzie posiadał cztery piętra a w jego skład wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole i dom kultury.

Jutro mija termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę budynku przy ul. Berylowej, w którym znajdzie się szkoła, przedszkole oraz dom kultury. Obiekt będzie miał cztery piętra a nowa placówka szkolna pomieści 150 dzieci w wieku przedszkolnym i 600 uczniów w szkole podstawowej. Oprócz tego znajdą się tam lokale na potrzeby działalności domu kultury.

Planowany budynek będzie stanowił jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. W kompleksie zostanie zagwarantowane miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe. W budynku powstanie także hala sportowa i sala widowiskowa.

W pobliżu zostanie wybudowany plac zabaw dla dzieci. Przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego poprzedza etap starań o uzyskanie pozwolenia na budowę. Przygotowana dokumentacja musi być uzgodniona z Architektem Miejskim i Miejskim Architektem Zieleni.

2016-02-22 11:15:38
(fot. UM Lublin)

31 komentarzy

 1. Piękny projekt i kolory. Tylko dla czego jak budynek Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej został tak pomalowany to było tyle szumu? Czyli jak zawsze jak UM planuje to jest ok jak ktoś inny to źle. Po co dom kultury? Przykład pracownika kultury było można zobaczyć na manifestacji KOD-u. Szkoła tak,boisko tak,plac zabawy tak, dom kultury nie. Zamiast domu to może świetlica,przeszkolę, itp

 2. Jaki WĘGLIN !! To jest Węglinek. Brawo za znajomość miasta !!

 3. gdzie jest boisko pytam się grzecznie?

 4. płeć żeńska

  A ja jestem ciekawa, czy mają już pełen nabór kadry do tej jeszcze niewybudowanej szkoły. Zapewniam, że mają…
  To tak, jak z tym naborem do lotniska w Świdniku . Dokładnie tak !

 5. projekt ok ale dlaczego nie ma boiska dla dzieci w projekcie. odpowiedź nie ma miejsca bo większa działaka oddano pod kościół. Tak nasze miasto dba o przyszłość naszych dzieci.

 6. Nie wspomnę o basenie!!!!

 7. Gdzie jest boisko? Bieżnia? kawałek zieleni? Wizualizacja otoczenia to jawna kpina. Powinno się karać za takie pseudowizualizacje otoczenia.