690 680 960

Lublin: Kupił mundur i pagony. Udawał policjanta

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podawał się za funkcjonariusza Policji. 37-latek kupił mundur oraz pagony przez Internet i wychodził w nocy na „służbę”.

W nocy z soboty na niedzielę lubelscy policjanci otrzymali informację o ujęciu mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza Policji.

– Z relacji zgłaszających wynikało, że na parkingu osiedlowym przy ul. Jana Sawy spotkali się by porozmawiać, siedzieli w busie, pili także alkohol. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, ubrany w policyjny mundur. Zapytał co robią i dlaczego spożywają alkohol w miejscu publicznymi. Ponieważ zachowanie starszego aspiranta wzbudziło w mieszkańcach Lublina pewne podejrzenia prosili go o pokazanie legitymacji – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Mężczyzna nie miał dokumentów i na żądanie okazania ich rzucił się do ucieczki. Po pościgu został zatrzymany i przekazany mundurowym. Przebierańcem okazał się 37-letni mieszkaniec Lublina. W trakcie wyjaśnień przyznał, że jeszcze jesienią ubiegłego roku zakupił umundurowanie przez Internet.

– Mężczyzna kilka razy wychodził na „nocną służbę”. Zazwyczaj zaczepiał osoby spożywające alkohol. Chciał zobaczyć jak ludzie reagują na mundur. Osoby wobec, których podejmował interwencji po pouczeniu rozchodziły się. Tym razem było inaczej – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

37-latek usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2016-02-22 10:10:47
(fot. Policja Lublin)

23 komentarze

 1. Podobno ten fałszywy policjant aresztował 10 fałszywych wnuczków.

 2. Pagony?! Toż to terminologia rosyjska! Po POLSKU NARAMIENNIKI!!!

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Do pagono – naramienników można dodać jeszcze… podomka, a nie szlafrok, wkrętak, a nie śrubokręt, zwis męski ozdobny, a nie krawat, mebel ziemny, a nie trumna, agentka towarzyska, a nie kur…a, pedał, a nie gej…
   Jest tego trochę. Prawda 🙂

  • dureń to też rusycyzm

  • A Piotr jest imieniem najbardziej popularnym w Rosji….

 3. Czy zrobił coś złego komuś ?

 4. Może też brał udział w zatrzymaniu kajtka?

 5. Powinni byc mu wdzieczni,ze pilnowal porzadku,a tu jeszcze karac chca.Ten to przynajmniej wychodzil po nocach i patrolowal okolice,nie to co Ci „dobrzy” siedza i tv ogladaja.

 6. ZGODNIE Z POLSKIM PRAWODAWSTWEM POLICJANT W MUNDURZE NIE MA OBOWIĄZKU OKAZYWANIA LEGITYMACJI – NIE WIEDZIAŁ – SPANIKOWAŁ I TRAFIŁ POD CELĘ

 7. Debil 😀 szkoda, ze za batmana sie nie przebierał

 8. chciał dobrze, ale nie wyszło

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach