690 680 960

Lublin rusza do walki z komarami

W ostatnich dniach komary dają się coraz bardziej we znaki mieszkańcom Lublina. Wieczorne spacery, zwłaszcza po terenach zielonych, przestają być przyjemnością, właśnie ze względu na te natrętne owady. Stad decyzja o rozpoczęciu akcji odkomarzania.

Od dzisiaj w Lublinie rusza akcja odkomarzania miasta. Decyzja o jej rozpoczęcia zapadła po licznych zgłoszeniach od mieszkańców, związanych z uciążliwością występowania tych owadów. Zaplanowano, że specjalistyczna firma rozpocznie swoją pracę w godzinach wieczornych. Prace będą rozpoczynać się około godziny 18:00, a kończyć nad ranem.

Omgławiane będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni, z wyłączeniem weekendu. Podobnie jak w latach ubiegłych zwalczanie komarów obejmie tereny zielone głównie miejskie skwery i parki oraz miejsca rekreacyjne.

Będzie to ponad 200 ha powierzchni. Na liście są m.in. parki: Jana Pawła II, Rury, Bronowice, Rusałka, Botanik, ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy, Zalew Zemborzycki, ośrodek Graf Marina, Słoneczny Wrotków i okolice, Ogród Botaniczny, Muzeum Wsi Lubelskiej, miejskie skwery, Ogród Saski, wąwóz Kalinowszczyzna oraz wiele innych.

Prace prowadzone będą preparatem zupełnie nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary jak i meszki oraz kleszcze.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Zaczynają pryskać od górek czechowskich żeby budowlańców i deweloperów nie kąsały.

 2. A wystarczyłoby wybudować w każdej dzielnicy wieżyczki dla jerzyków jak zrobili to na Kalinie. Każdy komara inaczej by postrzegał! 😉

  • te opryski powinny się zacząć w okresie rozrodu…nie nam się na tym ale jest trochę specjalistów w tej dziedzinie i wiedzą kiedy to zrobić…a jeżyki mogą się zająć muchami i wszystko byłoby w porządku…

  • W-wa sposób na komary

   „Warszawa znalazła sposób na komary. Powstają budki lęgowe dla ich pogromców”. O ptakach jerzykach na komary, znalezione w necie: wawalove.wp.pl/warszawa-znalazla-sposob-na-komary-powstaja-budki-legowe-dla-ich-pogromcow-6393649315936385a
   Może i u nas by to zdało egzamin w mieście… a na pewno w Nałęczowie w parku?

 3. A gdzie obroncy zwierzat? przeciez to masowe wybijanie.
  tak jak przy odstrzale dzików…

  • A czy jesteście pewni, że ten oprysk nie wywołuje autyzmu u kotów domowych? Przecież to taka sama chemia jak szczepionki!

  • Obrońcy zwierząt nie mają tu żadnego interesu a trucie komarów zaburza równowagę ekologiczną. No cóż, to są efekty chodzenia na wagary wtedy gdy nauczyciele chcą oświecić tępe łby.

   • tobie to powinny pogryźć d..pę żebyś na niej usiąść nie mógł to by ci się dopiero łeb odtępił….

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas