Napad na kantor. Uzbrojony w młotek mężczyzna wszedł do środka, drugi stał na zewnątrz

Każde wcześniej popełnione przestępstwo kończyło się u nich wpadką. Tym razem więc postanowili się dobrze przygotować. Jednak nic to nie dało i obecnie przebywają w policyjnej celi.

We wtorek kilka minut po godzinie 7 rano do jednego z kantorów w Tomaszowie Lubelskim wszedł mężczyzna. Na głowę miał naciągniętą kominiarkę, w ręku trzymał zaś młotek. Drugi z mężczyzn stał na zewnątrz, tuż przy drzwiach. Napastnik usiłował rozbić szybę dzielącą klientów od obsługi kantoru. Nie spodziewał się jednak, że nie jest to zwykłe szkło, lecz specjalnie wzmocniona szyba, mająca chronić pracowników właśnie w tego typu przypadkach.

Pomimo zadanego sobie trudu, nie udało mu się sforsować przeszkody. Niebawem mężczyźni rzucili się do ucieczki, jeden pobiegł pieszo, a drugi odjechał samochodem. Po drodze zgubili jednak narzędzia użyte do przestępstwa: młotek i czapkę. Chwilę później na miejsce przyjechali powiadomieni o wszystkim policjanci.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy szybko trafili na trop sprawców. Następnego dnia 34 i 42-letni mieszkańcy gminy Jarczów, a także 30-latek z gminy Tarnawatka zostali zatrzymani. Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam przedstawiono im zarzut usiłowania rozboju. Mundurowi będą dzisiaj wnioskować w sądzie o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni znani byli policjantom. Nie raz wchodzili bowiem w konflikt z prawem. Tym razem jednak aby uniknąć wpadki, postanowili się dobrze przygotować do napadu. Przez dłuższy czas obserwowali kantor, a także przychodzili do niego jako klienci. Zdobyli również paralizatory i broń gazową. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.


(fot. policja)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Dobry skład

 2. HAHAHAHA GANG OLSENA-) JAKIE MIASTO TAKA MAFIA -)))))

 3. Gang Olsena 😉

 4. Na wysypisko i zasypać i przywałować i już.

 5. No geniusze…

 6. Cel uświęca środki.

 7. ale wiejska gangsta:-)

 8. Gang Olsena zawsze miał świetnie opracowany plan,a na przeszkodzie zazwyczaj stawał zwykły pech lub splot niefortunnych zdarzeń. Ci to zwykli idioci.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach