Lublin: Pijany proboszcz o mało nie spowodował wypadku. Po wszystkim uciekł na plebanię

O mało nie staranował auta, w którym jechała rodzina z dziećmi, później uciekł na plebanię. Nie chciał otworzyć drzwi, gdy w końcu wyszedł, stwierdził, że nie wie kto kierował samochodem.

W sobotę około godziny 13 jadący z żoną i dziećmi mężczyzna, w ostatniej chwili dostrzegł rozpędzone audi, którego kierowca zignorował znaki drogowe i o mało nie doprowadził do zderzenia. Tylko refleks mężczyzny sprawił, że nie doszło do wypadku. Gdy ruszył za odjeżdżającym w kierunku ulicy Wileńskiej autem, zauważył dziwny tor jego jazdy. Auto nie potrafiło utrzymać się na swoim pasie ruchu, zjeżdżało też na krawężnik.

Mając uzasadnione podejrzenie, iż kierowca audi może być nietrzeźwy, powiadomił policję, zaś sam cały czas za nim jechał. Audi zajechało pod kościół przy ulicy Skierki, zaś jego kierowca szybkim krokiem skierował się na plebanię.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, mężczyzna przez kilkanaście minut nie chciał otworzyć drzwi. Gdy w końcu wyszedł na zewnątrz, powiedział, że to nie on jechał samochodem, tylko ktoś inny, kogo danych nie zna. Jednak świadek nie miał najmniejszych wątpliwości, że to właśnie ten mężczyzna siedział za kierownicą audi.

Jak się okazało, był to 53-letni proboszcz zlokalizowanej tam parafii. Został przetransportowany na komisariat, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Wynik nie pozostawiał najmniejszej wątpliwości, miał on ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W najbliższych dniach ksiądz zostanie przesłuchany i będzie odpowiadał za kierowanie samochodem po pijanemu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112)
2016-02-21 12:49:16
.
.
.

WYKORZYSTYWANIE INFORMACJI ZAWARTYCH W POWYŻSZYM MATERIALE DOZWOLONE JEST TYLKO Z PODANIEM ŹRÓDŁA

114 komentarzy

 1. Nie ma się czego dziwić.Rozpoczął się WIelki Post.nastąpił okres umartwień.Księża nawołują do zachowania w tym czasie trzeźwości,umiarkowania w jedzeniu i piciu.Niedziela,godz.13::OO (artykuł w gazecie),a proboszcz pijany w trupa.Czyżby odprawiał rekolekcje i w trakcie mszy nawalił się jak stodoła?
  Nie na darmo mówią,że księża popełniają tylko 3 grzechy:worek,korek i rozporek.
  Ponoć w Lublinie małoletni ministrant uratował księdzu życie,ponieważ wymacał spore zgrubienie na jądrze.Może to właśnie o tego księdza chodziło?A wogóle jak ten klecha alkoholik mógł w takim stanie wsiąść do auta (ponoć ktoś mu pomógł,gdyż sam nie był w stanie wsiąść).Z tekstu wynika że księdza na komisariat przetransportowano,a za kilka dni będzie odpowiadał.Dlaczego pijaka-potencjalnego zabójcę nie przetrzymano „na dołku” do wytrzeźwienia?
  Za kilka dni to plebana można będzie cmoknąć.Za te kilka dni będzie miał dobrą fuchę na Ukrainie albo na Dominikanie w miejsce pederasty (bo nie abp) Wesołowskiego i pedofila Gila

 2. cale czarne [-] wylazi toc to stra recydywa trzeba zrobic zbiorke dla biedulinki mohery do zbiorki wystap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. rydzyk zaraz wyjaśni że to wina cywila nie proboszcza po co jechał tam,powinien na tacę dawać o tej porze,a zresztą ich-bogobojnych prawa świeckie nie obowiązują!!!!

 4. Ksiądz kłamczuszek? To można tak?

 5. Wiara w Boga tak, pośrednikom typu kościół – NIE. Też chcę jeździć audi….

  • Stare dewoty powiedzą tak, TO Nie JEGO WINA, TRZYMALI GO I NA SIŁĘ WLALI MU ALKOHOL ! ! !

 6. Pojawia się pytanie, kim jest taki ksiądz. Rozumiem, że chrześcijanie żyją swoim życiem, jedno mówią, a drugie robią. Tak zostali wychowani, więc tak sobie wierzą i żyją w tej kulturze i religii. Ale do jasnej cholery, to jest ksiądz. Czy on w ogóle wierzy w to, czego naucza, skoro abstrahując już od jazdy po alkoholu, ale udaje głupiego i nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje zachowanie?! Później prawica wrzeszczy, że Kościół jest bezpodstawnie atakowany przez cywilizację śmierci, lewackich wrogów chrześcijańskich wartości. Nikt nie chce zauważyć, że Kościół to zwykła instytucja, gdzie wszelkie afery są zamiatane pod dywan, niewygodnych się ucisza, albo przerzuca z miejsca na miejsce. Nic dziwnego, że ludzie odchodzą od Kościoła. Przejrzenie na oczy i sceptycyzm wobec religijnych legend to jedno, ale nie mniej ważne jest to, że Kościół poprzez takich antychrześcijańskich przedstawicieli strzela sobie w stopę.

 7. andzrzej podpisze i po sprawie

 8. Adres strony parafii przy ulicy Skierki w Lublinie http://www.frassati.kuria.lublin.pl/kontakt.htm
  Stop pijanym mordercom za kierownicą !

 9. W styczniu 2015 roku nie chciał mi dać „rozgrzeszenia” i podpisać świstka „odbytej spowiedzi świętej” bo jak to powiedział „regularność mojego przychodzenia do kościoła pozostawia dużo do życzenia”. Przy okazji kościół mały a w środku mało przestrzeni. Proboszcz w konfesjonale wydarł się na mnie tak, by wszyscy w kościele to słyszeli. Wcześniej byłem w kościele w 2006 roku a jeszcze wcześniej 1992 roku. Nie chodzę do kościoła i się nie spowiadam bo nikomu krzywdy nie robię, nie gwałcę, nie kradnę, nie zabijam i nie niszczę naczep Pudzianowskiemu. Nie mam potrzeby się ciągłego spowiadania, a te msze są tak nudne że wcale mnie nie dziwi że Komorowski z żoną kiedyś na jednej usnęli…

  Proboszcz od siedmiu boleści.

 10. Pewnie z kolegami po fachu przy karciochach świętowali przejecie od społeczeństwa gruntów za 10% wartości…

 11. alibabamistrzkebaba

  Moja zona codziennie drze sie na mnie jak chce wypic piwo!(nazywa mnie alkoholikiem) a jak taki ksiadz codzien wali tyle wina!!! kazdy ksiadz skazany jest na alkoholizm!

  • trzeba było iść na księdza. Zawód dobry, kasa jest, można kupić działeczkę za 10% wartości, co niedziela zrzuta i można sie napić w pracy. Czasem ten tego… i życie się kręci… w dzisiejszych czasach ten fach ma nalepsze warunki no i zusu się nie płaci…

 12. Ciekawe, ilu z komentujących weżmie w obroty stowarzyszenie „Otwarta Rzeczypospolita? Choć takie plucie jadem chyba im się spodoba. Nie dotyczy żydów i migrantów. Niech lewactwo się wykrzyczy. Swoją drogą wstyd księże proboszczu. Nawet jeśli to nie Pan prowadził, to 2,2 promila o 13 to nie w kij dmuchał. Najwyższy czas na terapię.

 13. Brawo [~] znany i lubiany wśród moherów proboszcz ciekawe co teraz staruchy powiedzą, że pewnie go wrobili i to nie on jechał hehe mam nadzieje, że dostanie 2 lata bez zawiasów. Powinni o tym co niedziele na mszy mówić, jacy to księdza są cudowni sami geje, pedofile i oszuści niestety taka prawda tylko kasa sie liczy dla nich

 14. tak to ałdi wzbudziło w nim diabła ja to wiem

 15. Trudno stało się , ale jeżeli ma odrobinę godności powinien sam dobowolnie odejść z parafii – TAKI WSTYD – dzięki takim pasibrzuchom , którzy innych umoralniają a sami z kościołem mają mało wspólnego – młodzi odchodzą z kościoła

  • nie będzie musiał sam odchodzić bo jak tylko Biskup się dowie to go przeniesie do innej Parafii.

 16. Opelek już się popsuł? Kościółek wybudowany za kasę ludzi z osiedla…to teraz kolęda poszła na Audi. A kilka lat temu w czasie budowy kościoła wywalic księdza młodego wikarego któremu rodzice kupili Audi bo jak to miało wyglądać…proboszczem Oplem astra a wikary audi a kościół w budowie. Teraz już wybudowany, więc można zaszalec audikiem…ale panie proboszczu to nie stare czasy że klecha może wszystko….zatuszować tez to że chla. Wywalic dziada.

 17. Ksiądz też człowiek każdemu może trafić się potknięcie. Czemu np pijany policjant czy lekarz nie wzbudzają takiego oburzenia jak pijany ksiądz.

 18. „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” Tak nawet i Ks może upaść bo jest tylko człowiekiem… większa cuda zdziała modlitwa za niego niż osądy .

  • A więcej niż klepanie zdrowasiek da zamknięte leczenie z choroby alkoholowej. Bo 2.2 promila w południe to jest poważny problem.

 19. Ale ludzie mają wyprany mózg, mówią żeby modlić się za tego proboszczcza bo pobłądził – tylko zapomnieli że ON modli się za nas za pieniądze a my mamy się za niego modlić za darmo

 20. A taki fajny dom kultury był. Widać teraz jest dom rozpusty…

 21. Pewnie wracał z Torunia, Ojciec dyrektor dostał 26mln od rzadu i opiliali

 22. Moi drodzy, do kościoła idzie się pomodlić do Boga a nie dla księdza. Ksiądz to tylko człowiek jak każdy ułomny i grzeszny. Módlcie się w domu, w kościele, wszędzie możecie się w duchu modlić ale nie zważajcie na czyny duchownych, chociaż mam świadomość że bardzo nieładnie to wygląda i kto jak kto ale Oni powinni dawać przykład. Niestety ale tylko niewielka grupa powołanych do Świętości idzie tam z prawdziwego powołania. Lwia część jest księdzem ze zwykłej okazji do prowadzenia łatwego, przyjemnego życia na koszt podatnika oraz wiernych…a kobiety…no cóż po cichu mają a nawet i dzieci na boku. Ale to tylko ludzie…zawierzmy prawdziwemu Bogu i do Niego się módlmy i dla Niego chodzmy do kościoła. Pozdrawiam serdecznie.

 23. A z ambony uczy innych…. kolejny diabeł w sutannie niszczy Kościół i opinie nelicznym dobrym księżom bo sa tacy. A takie mendy jak on boją się żyć jak każdy normalny człowiek i pracować i wybierają lekkie pieniadze bo nie swoje.

  • Tak takie pasożyty idą na łatwy chlebek bo się pracować nie chcę bo mają dwie lewe ręce do pracy ,to idzie taki na księdza i problemy z zapewnieniem sobie dobrobytu ma z głowy i tylko przybywa tych pseudo księży z chęci zysku a nie z chęci wiary i powołania ,tych prawdziwych to już praktycznie nie ma,zostało ich nielicznych,a szczerze mówiąc to w dzisiejszych czasach takiego to z gromnicą trzeba szukać…..
   Ksiądz powinien sam własnymi rękami zarobić na chleb dawać przykład ludziom do naśladowania…A nie żerować na wiernych a w szczególności na starszych ludziach i prać im mózgi po czym tacy ludzie oddają wszystko co mają na kościół,nie mając potem na suchą bułkę… Ale ksiądz zadowolony bo ma na nowy samochód,dziewczynki i na inne swoje zachcianki i ma gdzieś że ktoś może głodować bo co go to interesuję ważne że on ma dostatek …… Ludzie powinni przejrzeć w końcu na oczy w szczególności moherowe berety powinni w końcu zobaczyć o co tu tak naprawdę się rozchodzi i przestać wierzyć tym klechom i oddawać im swoje ziemię, pieniądze.i wszystko w tedy raz dwa by zostali tylko ci prawdziwi księża z powołania, poznikałoby to całe ścierwo z kościołów pedofilia ,pijacy i dziwkarze… Itp.. A i młodzież by odzyskała wiarę w kościół ale póki co to niestety strach puszczać dziecko same do kościoła żeby jakiś bydlak czasem nie próbował go tam skrzywdzić !!! To się rozpisałem tak ja na to patrzę… A ten ksiądz powinien ponieść surową karę od sądu mało co nie spowodował wypadku po pijanemu który mógłby się skończyć tragicznie, no nic pozostaję czekać i śledzić dalsze losy zobaczymy jak sąd podejdzie do tematu …

 24. Jajka ogolić i do przedszkola. Mam nadzieję że biskup mu podziękuje za wierną posługę

 25. Pudzianowski nas obroni

 26. hmm takie rekolekcje wielkopostne własnym przykładem…
  dezynfekcja duszy spirytusem – w dosłownym ujęciu…
  http://www.frassati.kuria.lublin.pl/Grafika/20150404/strona2.pdf

  cóż ryba psuje sie ode łba…

 27. jak to skąd miał kase na audii ? dostał od jednej z rodzin na osiedlu 20 tysi z przeznaczeniem na nowe auto bo serce ich ściskało ze taki proboszcz jeździ starym oplem …. na dzieci by dał … …. innych potrafi pouczać a sam nieźle sie prowadzi wszyscy to wiedzą i widzą tylko sie boją mu powiedzieć !!!a mochery go bronią !!!

 28. sunsiad
  23 lutego 2016 o 18:49
  jak to skąd miał kase na audii ? dostał od jednej z rodzin na osiedlu 20 tysi z przeznaczeniem na nowe auto bo serce ich ściskało ze taki proboszcz jeździ starym oplem …. na dzieci by dał … …. innych potrafi pouczać a sam nieźle sie prowadzi wszyscy to wiedzą i widzą tylko sie boją mu powiedzieć !!!a mochery go bronią !!!

  SKĄD O TYM WIESZ? JUŻ NIE JEŹDZI OPLEM ASTRĄ BIAŁYM ??

 29. Lewactwo ma uciechę, idzcie pozalcie sie Biedroniowi Grodzkiej, i Palikotowi co sie tu wyprawia,
  i do nich oddajcie dzieci

 30. Na proboszcza miejscu bym sie wstydzila przeciez za takie cos w piekle sie bedzie smazyc i pomyslec ze ktos taki rozgrzesza i komunie daje a pewnie jeszcze inne gorsze rzeczy wyrabia a zamiast pieniadze z tacy n Kościół przeznaczyc kupuje audi lansuje sie po miescie i wstyd parfii przynosi i to jeszcze pijany sie lansuje

  • „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” (Mt 7,1-5)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie