Lublin: Pedofil zaatakował pilnujących go policjantów. Wyzywał, pluł i szarpał

Trwa śledztwo w sprawie znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji przez mężczyznę, którego pilnowali. Mundurowi zostali opluci, zwyzywani, jeden z nich został uderzony, a drugi kopnięty.

Powrót Wiesława M. od kilku miesięcy wywołuje lęk wśród mieszkańców Czechowa. Mężczyzna ostatnie trzy lata spędził w Zakładzie Karnym, gdzie odsiadywał wyrok za molestowanie 11-letniej upośledzonej dziewczynki. Jeszcze zanim odzyskał wolność, podjęto wobec niego czynności mające na celu umieszczenie w specjalnym zamkniętym ośrodku w Gostyninie. Tam właśnie trafiają przestępcy, którzy mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia oraz wobec których resocjalizacja nie przyniosła skutku.

Tak było też i w tym przypadku. Lekarze specjaliści orzekli bowiem, że były nauczyciel wciąż ma niebezpieczne skłonności i może dalej krzywdzić dzieci. Dlatego też do Sądu Okręgowego w Rzeszowie skierowany został wniosek o uznanie Wiesława M. za osobę niebezpieczną. Do tej pory nie został on jednak w pełni rozpatrzony, a wobec mężczyzny sąd zastosował całodobowy nadzór policji. Funkcjonariusze pilnują go na każdym kroku, zarówno w dzień jak i w nocy. W weekend funkcjonariusze zostali jednak zaatakowani.

Już wcześniej Wiesław M. składał odwołania dotyczące decyzji o jego nadzorze, jednak sąd uznał je za bezzasadne. Tym razem 59-latek zaczął najpierw wyzywać pilnujących go funkcjonariuszy, a następnie pluć w ich kierunku. Gdy jednemu z funkcjonariuszy plunął w twarz, policjanci postanowili obezwładnić mężczyznę. Doszło do szarpaniny, w trakcie której jeden z funkcjonariuszy został kopnięty w okolicę klatki piersiowej, drugi zaś był uderzany ręką w okolicę szyi.

Notatka ze zdarzenia została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, która zajęła się sprawą. Powiadomiono również Sąd Okręgowy w Rzeszowie, który prowadzi postępowanie dotyczące zasadności umieszczenia mężczyzny w ośrodku w Gostyninie. Zachowanie Wiesława M. jest bowiem jednym z elementów branych pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji.

(fot. lublin112)
2017-05-15 20:00:15

Zobacz również

20 komentarzy

  1. Lublin przeprasza za Motor

    To był kibic Mototu ze starej gwardii.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu