690 680 960

Lubelskie Klasyki Nocą organizują piknik z okazji Dnia Ojca

W najbliższą sobotę, na parkingu obok centrów handlowych Skende i Ikea w Lublinie, odbędzie się piknik motoryzacyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Lubelskie Klasyki Nocą. Zaplanowano szereg atrakcji, zarówno dla dzieci jak też dla dorosłych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W sobotę 22 czerwca Stowarzyszenie Lubelskie Klasyki Nocą organizuje wydarzenie motoryzacyjne z okazji Dnia Ojca. Swój udział zapowiedziało już ponad 200 kierowców z lubelskich klubów motoryzacyjnych. Miłośnicy samochodów zaprezentują wszystkim przybyłym swoje nietypowe auta. Będą to zarówno stare samochody klasyczne, lecz również stuningowane lub takie, które zostały zbudowane od podstaw przez właścicieli. Nie zabraknie też aut najnowocześniejszych, naszpikowanych nowymi technologiami oraz udogodnieniami.

W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć przekrój historii motoryzacji z całego świata i porozmawiać z właścicielami nietypowych pojazdów. Piknik ma być również doskonałą okazją, aby ojcowie pokazali dzieciom samochody pochodzące z czasów z ich młodości, znane chociażby z plakatów wieszanych w pokojach. To także prezentacja najnowszych pojazdów, również egzotycznych i okazja aby poznać je bliżej. Poza organizatorem wydarzenia – stowarzyszeniem Lubelskie Klasyki Nocą, swój udział zapowiedzieli m.in. Low Lublin, Amcar Lublin, Grupa Subaru, Grupa Volvo, Grupa Mercedes i wiele innych.

– Dzień Ojca to święto, o którym mało mówi się w Polsce. Częściej słychać o wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Dziecka, czy Dnia Matki. Ojcowie są w tym wszystkim pomijani. Dlatego postanowiliśmy uczcić to święto w klasyczny sposób, czyli organizując piknik motoryzacyjny dla całym rodzin – wyjaśnia Krzysztof Żurawski ze stowarzyszenia Lubelskie Klasyki Nocą.

Piknik będzie także okazją, by promować bezpieczeństwo za kierownicą oraz aby szkolić uczestników w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pomogą w tym strażacy z OSP Wilczopole oraz eksperci z Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. Na osoby spragnione mocniejszych wrażeń czekać będzie Drift Trike, czyli trójkołowe maszyny służące do jazdy w poślizgu. Dla dzieci przygotowane zostaną m.in. place zabaw, tor rowerowy i mini skate park oraz lody. Będzie można zjeść także polskie dania z grilla. Piknik odbędzie się na parkingu obok centrów handlowych Skende i Ikea od strony ul. Kupieckiej. Całość rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

(fot. Wojciech Migdziński)

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze że w końcu piszecie o wydarzeniu wcześniej!!! Prosimy częściej tak….szkoda tylko że pogoda będzie taka parszywa w sobotę….

  2. Pogoda akurat dopisała, co zaś się imprezy tyczy byle odpust na wsi więcej gromadzi zwiedzających..ale..nie było i czego oglądać – no..chyba, że długowłosego pajaca jak się wydziera na personel sprzątający po zwiedzających….
    Ps. do redakcji „przekrój motoryzacji” to nie tylko mocno nieuprawnione ale wręcz kuriozalne- w odniesieniu do tego co tam widziałem stwierdzenie !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach