Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Ursus zaprezentował nowe produkty. Małe ciągniki oznaczono literą „B”

Na odbywających się w Kielcach Międzynarodowych Targach Agrotech lubelski Ursus przedstawił nowości produktowe. Firma uzupełnia ofertę o małe ciągniki do prac ogrodniczych.

Lubelski Ursus sukcesywnie umacnia swoją pozycję na rodzimym rynku maszyn rolniczych. W tym roku spółka obchodzi 125 lat istnienia marki. Od kilku lat intensywnie wdrażana jest strategia rozwoju mająca na celu uzupełnienie oferty produktowej o dobre i sprawdzone wyroby wytwarzane w kraju. Dzięki temu udaje się dywersyfikować ofertę produktową oraz stale rozszerzać rynki zbytu. Lubelski producent, we współpracy z uznanymi krajowymi i światowymi markami, znów rozszerza swoją ofertę produktową o kolejne modele ciągników oraz innych urządzeń rolniczych.

W trakcie odbywających się w Kielcach Międzynarodowych Targach Agrotech 2018 spółka Ursus podpisała umowę o współpracy z polską firmą Mesko-Rol, specjalizującą się w produkcji maszyn do przygotowania i zbioru upraw zielonkowych. Dzięki strategicznemu partnerstwu Ursus zapewni swoim klientom rozszerzenie asortymentu zgrabiarek i kosiarek, które dostępne będą pod brandem Ursusa. Kolejnym z partnerów firmy Ursus został również producent silników Kohler. To dawna, kultowa i uznana w świecie marka Lombardini. Firma uznawana za światowego lidera silników w klasie 75.

– Idziemy z duchem czasu. Staramy się odpowiadać na rosnące wymagania polskich rolników, nie zapominając jednocześnie o ich upodobaniach. Dlatego w naszej ofercie znaleźć można zarówno tradycyjne, popularne modele, jak i nowatorskie rozwiązania. – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A.

Na targach Ursus przedstawił nową rodzinę ciągników z literką „B” na końcu. Posiadają one mniejszą moc, gdyż w ostatnim czasie obserwuje się stale rosnące zapotrzebowanie na mały, tani i kompaktowy ciągnik. Nowe maszyny mogą być używane zarówno w rolnictwie jako ciągnik pomocniczy, jak i w segmencie komunalnym oraz przy prowadzeniu większych prac ogrodniczych czy też w stadninach. Dzięki niewielkim gabarytom, niskiej masie własnej znacząco skraca się czas poświęcany na manewry, co wprost wpływa na wydajność i efektywność pracy. Bardzo mały promień zawracania zapewnia bezkonkurencyjną manewrowość, dzięki przedniej osi z przekładnią kątową. Można było też oglądać Ursusa C-380 z silnikiem Kohler.

61

(fot. Ursus)
2018-03-17 14:49:09

18 komentarzy

 1. zapraszam na balladyny na test zawieszenia , rzadka okazja bo zapewne remont będzie bo wybory się zbliżają a obiecane na najwyższym szczeblu było

  • Nudzisz harry. Żuk ci obieca i polecisz znowu na niego głosować. Chcesz kolejne lata pod każdym artykułem się dopytywać ” kiedy ” ? Kiedy, kiedy, jak Częstochowę zdobędą Szwedy. Już próbowali.

   • Itak ZADEN PISUAR nieobejmie władzy w Lublinie! Musisz sie z tym wkoncu pogodzicp! Idź do lekarza zacznij brać leki. Uspokoj się chłopie, Tu jest Lublin.

    • tym razem nie zamierzam na niego głosować ponieważ nie spełnił obietnicy. Durne wypowiedzi nie zmienią faktu że ulica jest do remontu.

   • hehe zapytanie o remont balladyny nie jest do ciebie , to po pierwsze . Po drugie dokładnie tak trzeba robić skoro obiecany remont nie nastąpił kilka lat temu a tobie huk do tego.po trzecie też popieram tę inicjatywę. Over.

 2. A wiele toto „Gie” kosztuje?
  Nikt na ten temat nawet pary zgemby nie puścił.

  • Też chciałbym wiedziec jaki to przedział kasowy.
   Mógłbym w ciepełku rozwazyć czy mnie na toto „By” stać.

 3. Grójec i okolice, jako główny target.

 4. Może by się Pan Żuk, żukiem po balladyny przejechał- zrób coś chłopie z balladyny wreszcie

 5. Może ktoś pracuje w Ursusie przy produkcji autobusów czy ciągników (niekoniecznie na produkcji) i wypowie się na temat warunków pracy itp. Będę wdzięczny.

  • Jan nierzetelny

   NA jakiej produkcji ? Chyba na montażu tej chińszczyzny…

   • Zamilcz pustaku…Jak się nie znasz, to nie opowiadaj głupot ludziom

   • Też słyszałem, że traktor przyjeżdża w kontenerze prawie gotowy. „Produkcja” polega na przykręceniu kabiny, kół itp.

    • Moze i o kontenerqch slyszales. Ale to nie jada do nas tylko z lubelskiej fabryki na kontrakty. A tam sa prawie gotowe. Ciagniki na kraj sa budowane od zera. Od najmniejszych kol zebatych po kierownice. Pracuję tam nie od dzis i znam ta firme. Tam ludzie oddaja serce w montaz. Nie pomijajac konstruktorow i technologow ktorzy angazuja sie w to z pasją. Ludzie nie piszcie takich bzdur. Zapraszam do kontaktu przez przedstawicieli handlowych zakladow Ursus i przyjedzcie zobqczyc co sie w tej fabryce tworzy.

     • A coś konkretniej?? Jacy podwykonawcy współpracują z Ursusem?? Kto np robi wiązki elektryczne, silniki, układ napędowy, zawieszenia?? Są jakieś podmioty z Lublina, które produkują dla Ursusa?? Współpracujecie może z Inergy, LSN, Eltem albo Daewon??

   • Sam jestes tanim chinolem. Tam pracują polacy wierni ojczyznie a nie tacy jak Ty smieciu co do germana za kilka euro jedzie tyrac.

 6. Ale ten Ursus to potężna firma wszystko robią niedługo telewizory zaczną produkować i lodówki jak daewoo. Śmiech na sali A autobusów dalej nie oddają w terminie.

Z kraju