Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Świdnika zostaną powiadomieni SMS-em o zagrożeniach oraz o ważnych wydarzeniach

Urząd Miasta w Świdniku uruchomił nową usługę, dzięki której mieszkańcy otrzymają na telefon wiadomości tekstowe z ostrzeżeniami pogodowymi, najważniejszymi informacjami a także zapowiedzi kulturalne. Usługa jest bezpłatna.

Wzorem wielu innych samorządów, w Świdniku uruchomiona została usługa powiadamiania mieszkańców za pomocą wiadomości SMS. Dzięki niej mieszkańcy wprost na telefon otrzymają ostrzeżenia pogodowe, najważniejsze informacje czy zapowiedzi kulturalne. Usługa jest dostępna również w formie aplikacji przeznaczonej do posiadaczy smartphonów bądź tabletów.

– Posiadacze aplikacji „BLISKO” będą mogli skorzystać z łatwego dostępu do aktualnych informacji z życia miasta, zapowiedzi kulturalnych, sportowych i oświatowych, komunikatów pogodowych, informacji o awariach i zarządzeniach kryzysowych. Zakres przesyłanych wiadomości podzielony jest na działy tematyczne, które można dowolnie wybierać, aby otrzymywać wyłącznie takie informacje, które nas interesują – informuje Waldemar Jakson.

Użytkownikiem aplikacji może zostać każdy, kto jest posiadaczem smartphona bądź tabletu. Jeśli ktoś chciałby odbierać informacje z urzędu miasta, a nie posiada nowoczesnego urządzenia mobilnego może aktywować na swoim telefonie darmowe powiadomienia smsowe. Aby dołączyć do systemu wystarczy się zalogować korzystając z formularza on-line. Można również ściągnąć bezpłatną aplikację. Dzięki temu, mieszkańcom nie umknie żadna istotna informacja.

(fot. nadesłane)
2018-03-17 15:25:01

6 komentarzy

  1. Zacznie się profilowanie.

  2. Dowiedzą się że potaniały bilety do Lublina i wreszcie będą mogli zobaczyć jakieś miasto.

  3. Stu dwunasty niedorzecznik

    Dlaczego nie uruchomiono tej opcji stosownie wcześniej przed postawieniem ostatniego pomnika?!

  4. szczfany liseł

    Hamburg? po kiego takie nowości technologiczne jak w Hamburgu nie mają telefonów?

Z kraju