Lubelska Perła nagrodzona w jednym z najbardziej prestiżowych czeskich konkursów piwnych

Dwa produkty z lubelskiego browaru zostały docenione na piwnym konkursie w Czechach. Brało w nim udział ponad 1110 piw z całego świata.

W Czeskich Budziejowicach odbył się 26 międzynarodowy festiwal piwa International Beer Festival Budweis 2016. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych piwnych konkursów w Czechach. Biorą w nim udział browary z całego świata. Dwie wysokie nagrody zdobyły produkty z lubelskiego browaru.

Perła Chmielowa zajęła II miejsce w kategorii Pale Lager Premium. W kategorii Strong Dark Beer brązowy medal przyznano piwu Perła Koźlak. Co ważne, konkurencja była bardzo duża. W turnieju degustacyjnym udział wzięło ponad 1110 piw z 225 browarów w 30 kategoriach.

– To już kolejne wyróżnienia dla piw z naszego browaru w tak prestiżowym konkursie. Cieszymy się, że Perła jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Otrzymane przez nas nagrody są dowodem na to, że nasze zaangażowanie w produkcję piwa najwyższej jakości jest doceniane zarówno przez specjalistów jak i konsumentów – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Jury oceniało browary z trzech kontynentów, z krajów takich jak: Czechy, Niemcy, Austria, Słowacja, Belgia, Finlandia, Hiszpania, Norwegia, Węgry, Rosja, Polska, Ukraina, Chorwacja, USA, Japonia, Słowenia i Kazachstan.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

  1. MEEEEGA Perła . Gratuluje Browarom Lubelskim za takie extra walory smakowe . Produkcja jak widać po nagrodach się popisała i mam nadzieje z całą naszą lokalna grupą piwoszy że nadal będzie tak smaczne jak do tej pory.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska