Lubelska Perła nagrodzona w jednym z najbardziej prestiżowych czeskich konkursów piwnych

Dwa produkty z lubelskiego browaru zostały docenione na piwnym konkursie w Czechach. Brało w nim udział ponad 1110 piw z całego świata.

W Czeskich Budziejowicach odbył się 26 międzynarodowy festiwal piwa International Beer Festival Budweis 2016. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych piwnych konkursów w Czechach. Biorą w nim udział browary z całego świata. Dwie wysokie nagrody zdobyły produkty z lubelskiego browaru.

Perła Chmielowa zajęła II miejsce w kategorii Pale Lager Premium. W kategorii Strong Dark Beer brązowy medal przyznano piwu Perła Koźlak. Co ważne, konkurencja była bardzo duża. W turnieju degustacyjnym udział wzięło ponad 1110 piw z 225 browarów w 30 kategoriach.

– To już kolejne wyróżnienia dla piw z naszego browaru w tak prestiżowym konkursie. Cieszymy się, że Perła jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Otrzymane przez nas nagrody są dowodem na to, że nasze zaangażowanie w produkcję piwa najwyższej jakości jest doceniane zarówno przez specjalistów jak i konsumentów – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Jury oceniało browary z trzech kontynentów, z krajów takich jak: Czechy, Niemcy, Austria, Słowacja, Belgia, Finlandia, Hiszpania, Norwegia, Węgry, Rosja, Polska, Ukraina, Chorwacja, USA, Japonia, Słowenia i Kazachstan.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. chyba pijani byli Ci co oceniali

  • ciekawe co pili w tym jury, bo na pewno nie to co można kupić w sklepie z logiem PERŁA… z granulatu, gdzie w większości nawet ilości ekstraktu nie ma na etykiecie…

 2. Lubelscy craftowcy będę mieli ból pupy 🙂

  • Zwłaszcza, że Perłę da się od biedy wypić, a niektóre z ich wynalazków smakują chyba tylko ‚tfurcom’ (tfu od ‚tfu’ które przychodzi na samą myśl o ich ‚produktach’). Z nierzemieślniczej, ale jednak masówki dobre jest jeszcze Wyborne z Ciechana oraz kilka propozycji browaru Pinta.

 3. Czeska nagroda , to jak ” czeski film ” – lipa .

 4. Szkoda tylko, że nie jest polska… Przynajmniej dobrze, że produkowana u nas. To bardzo wysoka nagroda, tym bardziej, że Czesi są uważani za znawców i głównych producentów piwa.

 5. 52% udziałów- spółka zarejestrowana na Cyprze, 48% Duńczycy, Polakom pozostaje cieszyć się tylko z wypracowanej marki PERŁA. Profity idą do kieszeni innych. Wszystko na czym Polska gospodarka mogła zarabiać poszło w obce ręce.

 6. To żart?

 7. siedmiolistna koniczyna

  Perła była dobra… 10 lat temu.. Teraz to są siki weroniki. To nie jest nawet prawdziwe piwo.. To się z proszku robi.. bo szybciej bo taniej a marka już wyrobiona.. Każdy tak robi, nie tylko z piwami.. jak już coś się dobrze sprzedaje to się szuka oszczędności zmieniając skład.

  Z masowych piw, jedynie Heineken daje rade i da się to pić.

  • Z jakiego konkretnie proszku się robi piwo Twoim zdaniem? Z proszku do pieczenia? Jesteś w błędzie. Piwo wytwarza się głównie z wody, słodu jęczmiennego, chmielu oraz drożdży. W dużych komercyjnych browarach często zastępuje się część słodu jęczmiennego surowcami niesłodowanymi takimi jak na przykład ziarna kukurydzy. W praktyce nie używa się też szyszek chmielu jak to można zobaczyć w spotach reklamowych. Używa się najczęściej chmielu granulowanego w postaci peletu lub w innych formach, ze względu na to że w granulacie łatwiej utrzymać wszystkie parametry przez cały okres przydatności. Inną formą chmielu są również już izomeryzowane koncentraty które pozwalają pominąć etap warzenia w trakcie którego normalnie dochodzi do izomeryzacji alfa kwasów z chmielu. Pozwala to na duże oszczędności energii a dla zwykłego spijacza piwa nie ma wielkiego znaczenia. A Heineken jest produkowany tak samo jak Perła. Nie ma żadnej różnicy w technice produkcji.

 8. To jakiś żart, perła to się skończyła w 2004 roku.

 9. Bo Perła jest najlepsza.

 10. MEEEEGA Perła . Gratuluje Browarom Lubelskim za takie extra walory smakowe . Produkcja jak widać po nagrodach się popisała i mam nadzieje z całą naszą lokalna grupą piwoszy że nadal będzie tak smaczne jak do tej pory.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online