Chcesz pomagać zwierzętom? Zostań wolontariuszem Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt

Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt prowadzi nabór wolontariuszy. Chcesz poświęcić swój czas potrzebującym zwierzętom? Zgłoś się już dziś.

Fundacja LSOZ poszukuje osób chcących poświęcić swój wolny czas potrzebującym stworzeniom. Działalność fundacji to nie tylko bezpośrednia opieka nad zwierzętami ale również organizacja kampanii edukacyjnych, zbiórek środków finansowych i darów rzeczowych. Wolontariusze fundacji zajmują się także szukaniem domów stałych i tymczasowych dla podopiecznych.

W ramach działań w terenie wolontariusze biorą także udział w interwencjach wykonywanych przez patrol ds. ochrony zwierząt. Oprócz tego w ramach działań FLSOZ zawiera się prowadzenie prelekcji edukacyjnych oraz wiele innych czynności, które mają na celu poprawienie warunków w jakich żyją zwierzęta oraz szerzenie świadomości ludzkiej, co do prawidłowego stosunku wobec naszych braci mniejszych.

Zainteresowane osoby proszone są o wiadomość z informacjami: o sobie, swoich mocnych stronach, predyspozycjach, o tym w jaki sposób mogą pomóc w działaniach Fundacji.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo adres: [email protected], bądź dostarczać osobiście na adres: Lublin, ul. Wschodnia 2 w godz. 9-16 Każde zgłoszenie musi zawierać dane kontaktowe.

2016-03-01 19:24:58
(fot. FLSOZ, lublin112.pl)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Dodaj swój negatywny głos: 2 razy prosiłam o interwencje: raz o wyłapanie kotów na bronowicach, bo mnożą sie kolejny rok na potęgę ,gnieżdża sie w melinie przy zimowej(vis a vie banku)- olano temat, drugi raz po przygarnieciu jednego śierściucha prosiłam o pomoc w sterylce bo to kotka, pani z fundacji zaproponowała „promocyjną „cenę 300 zł:D:D:D Dzieki ze mam w rodzinie weterynarza który mi za darmo kota wysterylizował. i prosze nie dawajcie mi plusów bo uważam ze problem bezdomnych zwierząt powinien byc w PL rozwiązany bardziej radyklanie i efektywnie np. darmowe sterylizacje, wysokie kary za porzucanie zwierząt, podatki od zwierząt i w końcu .. usypianie..

 2. Weźcie się za robotę!

  Ja polecam Fundację i sama zostałabym wolontariuszem mając więcej czasu, kontaktowałam się na ich telefon kilka dni temu i spotkałam się z życzliwością, której nie uzyskałam ani telefonując do policji, ani do straży miejskiej. Dziękuję za pomoc!
  Oczywiście, najlepiej siedzieć na tyłkach i hejtować artykuły o osobach, które chcą coś robić. Może zamiast siedzieć i pluć jadem weźmiecie się za jakieś działanie. To, że sami czujecie się źle ze sobą nie znaczy, że musicie innych wciągać w g#@no! Zazdrość i kompleksy – żenada!

  • ZOSTAŁABYM wolontariuszem”:D:D:D: weź juz lepiej nic nie pisz!albo rusz tyłek i wyłap wałęsające się po melinie na bronowicach od 4 lat koty (opuszczony domek jednorodzinny na wprost banku pekao):właśnie zaczyna sie produkcja kolejnych kotów na wiosnę.. no to kiedy interwencja??

 3. Oczywiście koleżanka pisze- „sama zostałabym wolontariuszką mając więcej czasu”. Wspaniała wymówka. A w jakiej to sprawie fundacja tak Ci pomogła. Ściema. Oni traktują ludzi, którzy się z fundacją nie zgadzają jak śmieci. Masz inne zdanie, krytykujesz, to cię blokują, usuwają Twoje wpisy na ich stronie FB. Brak prezesa, brak kompetentnej władzy. Tam nikt nie zna się na zwierzętach. To jest żenada droga Pani.

 4. Prawda, rzeczona fundacja ma na swoim profilu fikcyjnych podopiecznych – zwierzęta te już dawno znalazły domy, a fundacja nadal je ogłasza z numerem konta i zbiera na nie pieniądze… Osoby zainteresowane adopcją, które dokonują wpisów na ich profilu z zapytaniem o charakter tych zwierząt są natychmiast usuwane i blokowane! Chwilę temu z profilu usunięto również możliwość komentowania i zamieszczania ocen bo gro ludzi oceniało ich negatywnie pisząc prawdę, która była dla nich niewygodna! Dziękujemy Lublin112 za możliwość komentowania, jest to jedyna droga, którą można wyrazić opinię na temat tej fundacji. Kiedy zgłaszałam interwencje pani, która odbierała telefony była oschła i przemądrzała, nie chciała się nawet przedstawić pomimo że jest to jej obowiązek, bo nie reprezentuje swojej prywatnej firmy tylko organizację pożytku publicznego, ale to jej chyba gdzieś umknęło… Moje maile sprzed miesiąca też pozostały bez odpowiedzi. Kiedy za dwudziestym razem łaskawie odbiorą telefon to za każdym razem odsyłają do wszystkich możliwych służb, sami nic nie robią. Rodzi się pytanie – po co jest ta fundacja? bo z tego co widzę od momentu, kiedy odeszła od nich stara załoga zajmują się jedynie zbieraniem pieniędzy, a nie pomaganiem zwierzętom. Media powinny się zainteresować się co się stało, że wszyscy stamtąd odeszli, przecież tam już jest czwarty zarząd (!), a nie zajmują promowaniem fundacji, która traktuje ludzi, którzy zwracają się do nich o pomoc jak natrętów, a co za tym idzie zwierzęta mają daleko w poważaniu.. Opacznie rozumieją chyba swoją rolę – to oni mają służyć społeczeństwu, a nie społeczeństwo im. Takie działania są niezgodne z założeniami dotyczącymi roli organizacji pożytku publicznego w naszym kraju i sprawa tej fundacji na pewno będzie zgłoszona do nadzorujących ją organów. Należy ją prześwietlić, by stwierdzić jakie cele nią kierują.

 5. Szanowni Państwo jeżeli wypowiadacie swoje opinie proszę je pisać zgodnie z prawdą. Nie można bezpodstawnie nikogo szkalować. Nieprawdziwe opinie są krzywdzące i działają na niekorzyść organizacji, która pomaga potrzebującym stworzeniom. W internecie należy zachowywać się tak jak w życiu prywatnym, mając świadomość pełnej odpowiedzialności za własne słowa. Wbrew przekonaniu niektórych osób internet nie jest anonimowy. W przypadku pomówień, w każdej sytuacji możliwe jest ustalenia danych osoby zamieszczającej komentarze niezgodne ze stanem faktycznym. Proszę zapoznać się z regulaminem komentarzy na dole strony, szczególnie z pkt. 5 i 11 regulaminu. Może tym, którzy nie potrafią wypowiadać się z poszanowaniem prawdy, lektura regulaminu coś uzmysłowi.

  5. Niedopuszczalne jest umieszczanie w komentarzach:
  – treści obrażających inne osoby, które wyraziły opinię,
  – treści sprzecznych z prawem,
  – treści uznanych powszechnie za naganne moralnie lub naruszające zasady etykiety,
  – treści wzywające do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej,
  – propagujące środki odurzające, narkotyki, alkohol,
  – propagujące przemoc,
  – obraźliwe,
  – przyczyniające się do łamania praw autorskich,
  – zawierające wulgaryzmy,
  – treści reklamowe,
  – nieuzasadnione pomówienia i oskarżenia,
  – zawierają treści obraźliwe lub groźby kierowane pod adresem redakcji, czytelników oraz komentujących.

  11. Na wniosek właściwych organów Redakcja ma prawo udostępnić wszelkie dane o Użytkowniku, który dokonuje wpisów niezgodnych z pkt. 5.

  • No tego jeszcze nie było w komentarzach pod żadnym artykułem …. czad! 😛 😀 Bawicie się w zastraszanie ludzi? Żenada. Ale poziom przynajmniej zachowany 😉 😀 Teraz każdy widzi jaki macie stosunek do ludzi, gratulacje! 🙂
   Skoro sami na to nie wpadliście moja rada – zajmijcie się tym, co do was należy, ale nade wszystko szanujcie ludzi, a nikt nie będzie was krytykował ;)Tyle negatywnych opinii nie wzięło się przecież znikąd. Cóż, każdy ma to na co zasłużył 😉
   Abstrahując od powyższego – wolność słowa to standard norm cywilizacyjnych. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i poglądów, to wolny kraj. Podpowiem – wolność wypowiedzi została unormowana w najważniejszym akcie prawnym obowiązującym w naszym kraju, czyli w Konstytucji. Regulacji wolności wypowiedzi możecie też znaleźć m.in. w Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich i Politycznych, Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, Kodeksie cywilnym i Kodeksie karnym.

   Cóż na impertynencja 😛

 6. Czyli wszystko, o czym pisaliśmy to prawda. Tylko jakiś negatywny głosik a zaraz zastraszanie. To już norma. Dobrze, że usuwać komentarzy nie mogą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej