Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy żużlowcy mają nowego sponsora. To jedna z największych firm naszego regionu

Głównym sponsorem żużlowców Speed Car Motor Lublin została firma Lubelski Węgiel Bogdanka. Umowa pomiędzy Liderem Nice 1. Ligi Żużlowej i spółką będzie obowiązywała do końca 2018 roku.

Przedstawiciele Speed Car Motor Lublin podpisali umowę z Lubelskim Węglem Bogdanka, w ramach której kopalnia z naszego regionu stała się głównym sponsorem lubelskich żużlowców. Porozumienie zostało zawarte na sezon 2018. W jego ramach, już od niedzielnego meczu z zespołem Zdunek Wybrzeże Gdańsk, logo firmy znajdzie się m.in.: na kevlarach zawodników, a także na osłonach motocykli lidera Nice 1. Ligi Żużlowej.

– Cieszymy się, że kolejna firma z naszego województwa będzie uczestniczyć w odbudowie lubelskiego żużla. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy pozycja naszego klubu na żużlowej mapie Polski będzie jeszcze mocniejsza – mówi Piotr Więckowski, menedżer Speed Car Motoru Lublin.

Lubelskie koziołki po rozegranych jedenastu spotkaniach są jedyną niepokonaną drużyną i mają już zapewnione pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Miłośnicy tego sportu z pewnością też pamiętają, że przed laty Bogdanka wspierała już lubelskich żużlowców. Od 2010 do 2014 roku, kiedy to KMŻ startował w rozgrywkach drugiej ligi, firma była sponsorem tytularnym klubu. Później skupiła się na piłce nożnej.

(fot. lublin112)
2018-08-05 09:04:13

4 komentarze

  1. Lubelscy kibice pamiętają też jak Bogdanka wypięła się na klub bez orientu w połowie sezonu…

    • Górnik spadł, zobaczyli że żużlowcy dobrze sobie radzą. To przylecieli z walizką kasy. Będzie gorzej to znowu nas zostawią.

      • A co w tym dziwnego?

        • To, że są sponsorzy, którzy budują drużynę lub pomagają w budowie i tacy, którzy na siłę podpinają się pod czyjś sukces. Sponsor strategiczny powinien być ostoją, a nie miękką fają. Dziwna jest bezczelność Bogdanki którą teraz próbuje się stawiać w roli bohatera. Bo uwaga… podpisali umowę sponsorską na sezon 2018!!! Sezon, który potrwa jeszcze dwa miesiące.