Lubelscy strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego wśród najlepszych w Polsce

Pokonali kilkanaście drużyn i ostatecznie stanęli na podium. Lubelscy strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego pokazali swoje doskonałe wyszkolenie na ogólnopolskich zawodach w Łodzi.

W minioną środę w łódzkiej Atlas Arenie odbyły się V Ogólnopolskie Halowe Zawody Grup Ratownictwa Wysokościowego. W rywalizacji drużynowej udział wzięło szesnaście drużyn, z których trzynaście reprezentowali strażacy ze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego z Białegostoku, Gdańska, Kalisza, Krakowa, Lublina, Łodzi, Torunia, Opola, Radzionkowa, Wałbrzycha, Warszawy oraz Wrocławia.

Pozostałe drużyny stanowili przedstawiciele Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Lubinie, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen. Natomiast w rywalizacji indywidualnej swoje umiejętności sprawdziło pięćdziesięciu zawodników.

Ratownicy wysokościowi mieli do wykonania szereg konkurencji. Mieli do pokonania skomplikowany tor przeszkód, każdy z ratowników musiał kilkukrotnie wspiąć się po linie na wysokość ponad 20 metrów, następnie bezpiecznie zjechać na dół. W ten sam sposób musieli ściągnąć na dół ważącego kilkadziesiąt kilogramów manekina. W przypadku popełnienia błędu, zadanie trzeba było powtarzać. Oceniany był czas wykonania konkurencji.

Strażacy z Lublina pokonali większość konkurentów i w klasyfikacji drużynowej stanęli na podium zajmując trzecie miejsce z wynikiem 17:46,62 s. Lepsi od nich okazali się jedynie strażacy z Gdańska i Torunia. Nagrody, puchary oraz dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników wręczyli: łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski oraz komendant miejski PSP w Łodzi mł. bryg. Grzegorz Wąsik.

61

62

63

64

65

66

(fot. Tomasz Grzesik)
2017-10-21 16:00:29

2 komentarze

 1. Brawo btawo brawo!!!!!!! Ppzdro dla super EKIPY

 2. Jesteśmy dumni. Gratulacje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online