Lubelscy strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego wśród najlepszych w Polsce

Pokonali kilkanaście drużyn i ostatecznie stanęli na podium. Lubelscy strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego pokazali swoje doskonałe wyszkolenie na ogólnopolskich zawodach w Łodzi.

W minioną środę w łódzkiej Atlas Arenie odbyły się V Ogólnopolskie Halowe Zawody Grup Ratownictwa Wysokościowego. W rywalizacji drużynowej udział wzięło szesnaście drużyn, z których trzynaście reprezentowali strażacy ze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego z Białegostoku, Gdańska, Kalisza, Krakowa, Lublina, Łodzi, Torunia, Opola, Radzionkowa, Wałbrzycha, Warszawy oraz Wrocławia.

Pozostałe drużyny stanowili przedstawiciele Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Lubinie, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen. Natomiast w rywalizacji indywidualnej swoje umiejętności sprawdziło pięćdziesięciu zawodników.

Ratownicy wysokościowi mieli do wykonania szereg konkurencji. Mieli do pokonania skomplikowany tor przeszkód, każdy z ratowników musiał kilkukrotnie wspiąć się po linie na wysokość ponad 20 metrów, następnie bezpiecznie zjechać na dół. W ten sam sposób musieli ściągnąć na dół ważącego kilkadziesiąt kilogramów manekina. W przypadku popełnienia błędu, zadanie trzeba było powtarzać. Oceniany był czas wykonania konkurencji.

Strażacy z Lublina pokonali większość konkurentów i w klasyfikacji drużynowej stanęli na podium zajmując trzecie miejsce z wynikiem 17:46,62 s. Lepsi od nich okazali się jedynie strażacy z Gdańska i Torunia. Nagrody, puchary oraz dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników wręczyli: łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski oraz komendant miejski PSP w Łodzi mł. bryg. Grzegorz Wąsik.

61

62

63

64

65

66

(fot. Tomasz Grzesik)
2017-10-21 16:00:29

2 komentarze

 1. Brawo btawo brawo!!!!!!! Ppzdro dla super EKIPY

 2. Jesteśmy dumni. Gratulacje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach