Lubelscy rowerzyści posprzątają okolice ścieżek dla jednośladów. Do akcji można się przyłączyć

Lubelscy rowerzyści zadbają o otoczenie tras rowerowych na terenie miasta. Na sobotę zaplanowali akcję porządkowania dróg, którymi się poruszają. W szczególności chodzi o ścieżkę w stronę Zalewu Zemborzyckiego i położonego nieopodal lasu.

W najbliższą sobotę w Lublinie odbędzie się akcja sprzątania dróg rowerowych. Jest to inicjatywa lubelskich rowerzystów, którzy podkreślają, że całość wymyślił Mariusz Grabski, który samotnie objechał Polskę rowerem, by wesprzeć zbiórkę na rowerowy warsztat dla domu dziecka we Włodawie.

Działanie to ma na celu zadbanie o otoczenie tras rowerowych oraz popularnego celu wycieczek, jakim jest las Rudka położony między Prawiednikami a Krężnicą Jarą. Uczestnicy wyjadą o godzinie 13 z dwóch miejsc: Mostu Kultury i baru pstrąg w Prawiednikach.

– Chcemy pokazać, że lubelscy rowerzyści nie tylko korzystają z dróg rowerowych, ale także dbają o ich otoczenie. Wszystko po to by jazda była miła i bezpieczna – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego

Do akcji może się włączyć każdy chętny. Wystarczy zabrać ze sobą rękawice i worek na śmieci. Odbiór zebranych śmieci zapewniają organizatorzy. Na koniec, około godziny 16, zaplanowano wspólne ognisko na terenie Bike Parku. Przygotowano również dodatkowe atrakcje i niespodzianki.

(fot. UM Lublin/zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

  1. Od soboty w Bystrzycy na wysokości ulic Kąpielowa-Bronowicka moczy się bialo zielona hulajnoga. Kto może to sprzątnąć?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew