Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy rowerzyści posprzątają okolice ścieżek dla jednośladów. Do akcji można się przyłączyć

Lubelscy rowerzyści zadbają o otoczenie tras rowerowych na terenie miasta. Na sobotę zaplanowali akcję porządkowania dróg, którymi się poruszają. W szczególności chodzi o ścieżkę w stronę Zalewu Zemborzyckiego i położonego nieopodal lasu.

W najbliższą sobotę w Lublinie odbędzie się akcja sprzątania dróg rowerowych. Jest to inicjatywa lubelskich rowerzystów, którzy podkreślają, że całość wymyślił Mariusz Grabski, który samotnie objechał Polskę rowerem, by wesprzeć zbiórkę na rowerowy warsztat dla domu dziecka we Włodawie.

Działanie to ma na celu zadbanie o otoczenie tras rowerowych oraz popularnego celu wycieczek, jakim jest las Rudka położony między Prawiednikami a Krężnicą Jarą. Uczestnicy wyjadą o godzinie 13 z dwóch miejsc: Mostu Kultury i baru pstrąg w Prawiednikach.

– Chcemy pokazać, że lubelscy rowerzyści nie tylko korzystają z dróg rowerowych, ale także dbają o ich otoczenie. Wszystko po to by jazda była miła i bezpieczna – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego

Do akcji może się włączyć każdy chętny. Wystarczy zabrać ze sobą rękawice i worek na śmieci. Odbiór zebranych śmieci zapewniają organizatorzy. Na koniec, około godziny 16, zaplanowano wspólne ognisko na terenie Bike Parku. Przygotowano również dodatkowe atrakcje i niespodzianki.

(fot. UM Lublin/zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

  1. Od soboty w Bystrzycy na wysokości ulic Kąpielowa-Bronowicka moczy się bialo zielona hulajnoga. Kto może to sprzątnąć?