Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartowscy policjanci otrzymali na wyposażenie drona. Będzie rejestrował wykroczenia i pomagał w poszukiwaniach (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci otrzymali na wyposażenie drona DJI Matrice 30T. Sprzęt latający wyposażony jest w kamerę termowizyjną, oświetlenie i diodę ostrzegawczą. Będzie wykorzystywany w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów m.in. podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Lubartowscy policjanci otrzymali drona DJI Matrice 30T. Ten bezzałogowy może pracować w szerokim przedziale temperatur od -20 stopni do plus 50. Kamera optyczna posiada 16-krotny zoom optyczny plus 200-krotny zoom cyfrowy. Zdjęcia i wideo wykonywane są w najnowszej technologii 4K. Maksymalny czas lotu wynosi 41 minut.

Sprzęt wykorzystywany będzie do prowadzenia działań w trudno dostępnym terenie, gdzie dojście pieszo jest niemożliwe, a dojazd autem jest utrudniony. Dzięki urządzeniu można w sposób dokładny i szybki monitorować teren nad lasami, bagnami czy łąkami. Dzięki wykorzystaniu drona, policjanci będą mogli w szybki i łatwy sposób przeszukać teren z powietrza, dostać się do osób potrzebujących pomocy i uzyskać informację o położeniu poszukiwanych osób.

Dron może być wykorzystany także podczas patrolu, rejestrując wykroczenia bądź monitorowania tłumu w sytuacji licznych zgromadzeń, takich jak koncerty czy mecze.

Zakup drona współfinansowany został przez Fundusz Wsparcia Policji, jednostki samorządu terytorialnego powiatu lubartowskiego, a także Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego.

Lubartowscy policjanci otrzymali na wyposażenie drona. Będzie rejestrował wykroczenia i pomagał w poszukiwaniach (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci otrzymali na wyposażenie drona. Będzie rejestrował wykroczenia i pomagał w poszukiwaniach (zdjęcia)

(fot. KPP Lubartów)

11 komentarzy

 1. Fajna latałka…

  Google mówi, że kosztuje niecałe 60000.

 2. Ale beda trzepac ludz na krzyzowaniach :d kasa sie musi zgadzać 😀

  • Baranki mające za nic przepisy będą strzyżone aż miło 🙂 Kolejne baranki będą snuć teorie i domysły czy mandat z drona jest legalny, czy obsługa ma zezwolenie, czy dron ma homologację…
   Im więcej takich akcji tym lepiej.

  • No właśnie!
   Co to za kraj!?
   Każą zgodnie z przepisami jeździć/chodzić!
   Kto to widział!?

 3. będą latać na skrzyżowaniu obwodnicy alejami bo tam często wyprzedzają na ciągłej już raz ich tam widzialem tylko chyba sprzęt latający był wypożyczony a radiowóz czekał koło cegielni. Rozwalą go jak wszystkie nieoznakowane.

 4. Cichobiorek cichodajek

  Z takim wyposażeniem w kamery dron będzie latał też nad wszelkimi krzakami, tam gdzie cnotliwe panienki niezbyt niepokalanie przestają być dziewicami.

 5. Ilu milicjantow potrzeba do obsługi tego drona ? Do wkręcenia żarówki to minimum dwóch . Do zabawy granatnikiem jeden – warunek…musi być łysy.

 6. Pamiętajcie że łysy zawsze może okazać się rudym…

 7. Zaraz zepsują jak główny komediant popsuł ten głośnik bluetooth co też go dostał w prezencie.
  Sprawdził kto czy ten też rozbrojony? Też na bluetooth sterowany?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo