Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lepiej zdjąć nogę z gazu. Dzisiaj akcja policji na drodze krajowej nr 63

„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 63” to działania zaplanowane przez policjantów z drogówki. Na terenie powiatów, przez które przebiega droga mundurowi będą prowadzić intensywne kontrole.

W sobotę policjanci z drogówki będą prowadzić na drodze krajowej nr 63 działania prewencyjno-kontrolne. Akcja obejmie powiaty: bialski, radzyński i łukowski. Od samego rana policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz wideorejestratory zwrócą uwagę na przypadki łamania przepisów przez kierujących pojazdami.

Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi zwrócą uwagę na niebezpieczne wykroczenia i przestępstwa kierujących pojazdami, będą reagować także na wykroczenia popełniane przez pieszych. Stróże prawa sprawdzą również bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

Mundurowi zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdów, zwłaszcza autobusów oraz busów przewożących pasażerów. Funkcjonariusze będą także sprawdzali sposób zabezpieczenia ładunku przewożonego na ciężarówkach. Akcja potrwa do godz. 22:00.

2018-08-25 09:12:35
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Akcja ze wszech miar potrzebna, bo draństwa w różnej postaci na drogach jest bez liku.
  Jedynie co mnie wkur…wia to ta akcyjność, bowiem uważam, że takie działania powinny być codzienie i przez całą dobę, bo obywatele (ki) kierowcy są u nas wielce rozbrykani

 2. standard…koniec miesiąca to trzeba podbić statystyki do góry…

 3. Dobrze, tylko po co o tym uprzedzać? Żeby świry dzisiaj odpuściły, a od poniedziałku znowu szał?

  • Prewencja. Jednak moim skromnym zdaniem, nie powinni tego oglaszać. Wyłapać i trzepnąć zdrowo po kieszeni. Z racji akcji, w promocji, mandat X2.

 4. Co z akcji, jeśli pędzące audi dostało światłami ostrzeżenie o patrolu.

  • Chichotnik społeczny

   Ostrzeganie światłami to przeżytek, a w dodatku karany.
   Teraz na Cymbał Radio podają z mikrofonu na głośnik, że :”miśki suszą w ….”
   Jak kto ma (CB) to słyszy.

  • Ci którzy to rozumieją, a sami jeżdżą prawie w zgodzie z przepisami, nie będą błyskać, ani przez CB ostrzegać, że za zakrętem miśki suszą

 5. … a może by tak wieczorami i nocami, posprawdzać pod dyskotekami i zabawami w remizach strażackich.

 6. Żadna akcja nie zastąpi nowoczesnych i bezpiecznych dróg tylko, że za nowe drogi trza zapłacić a za akcje płacą kierowcy. I co lepsze? Dawać czy brać?

 7. PolicjaPIS+ testuje finansowanie programu 1000+. Brawo WY wyborcy PISu.

  • Wypowiedz obywatelskie nieposłuszeństwo płacenia tego podatku i jedź zgodnie z przepisami 😉

 8. Jezdzić zgodnie z przepisami i nie trzeba się martwić o jakieś akcje …proste ze bardziej się nie da ..ale dla co niektórych jazda z normalną szybkoscią to niewykonalne zadanie

Z kraju