Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kursantka straciła panowanie nad motocyklem. Wypadek na wjeździe do WORD-u (zdjęcia)

Poruszała się ul. Hutniczą i wykonywała manewr skrętu w lewo, w stronę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Motocykl nagle gwałtownie ruszył do przodu, stanął na tylnym kole, po czym przewrócił się wraz z kobietą.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na ulicy Hutniczej w Lublinie. Na wjeździe do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wypadkowi uległa kandydatka na kierowcę motocykla.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kobieta poruszała się ul. Hutniczą i wykonywała manewr skrętu w lewo. Straciła wtedy panowanie nad jednośladem. Motocykl nagle gwałtownie ruszył do przodu, stanął na tylnym kole, po czym przewrócił się wraz z kobietą.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Kierująca została przetransportowana do szpitala. Jak ustaliliśmy, doznała ona m.in. złamań.

Teraz funkcjonariusze zajmujący się obsługą zdarzeń drogowych prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Nie było utrudnień w ruchu.

Kursantka straciła panowanie nad motocyklem. Wypadek na wjeździe do WORD-u (zdjęcia)

Kursantka straciła panowanie nad motocyklem. Wypadek na wjeździe do WORD-u (zdjęcia)

(fot. lublin112)

24 komentarze

 1. Prawda jest taka ze ktos chcial z niej zrobic na sile motocyklistke,albo moda,bo raczej nie zamilowanie,bo ktos taki ma obycie z motocyklami zanim pojdzie na kurs,takie sa realia

  • Co za kretyn. Ja nie miałem żadnego obycia z motocyklami zanim poszedłem na kurs. Podobnie jak wielu znajomych. Po prostu początkującemu trudno wyczuć manetki, za dużo gazu, za szybko sprzęgło i koło w górze. Nie siedziałeś na maszynie to nie komentuj. Zdrowia życzę dla kursantki, mam nadzieję, że się nie zrazi do motocykli

   • Kiedy nauki jazdy będą uczyć jeździć a nie jak zdać egzamin i kiedy WORD-y będą sprawdzać historię chorób ubiegających się o prawko, już wielu jeździ z autyzmem, padaczką czy chorobami psychicznymi. Badania na prawko powinno być jak na posiadanie broni!

    • Zacznij od startu w najbliższych wyborach do Sejmu.
     Potem tylko zmiana ustawy i już możesz się wymądrzać.

 2. Nie napisaliście, że nie miała prawa jazdy 😉 a swoją drogą ciekawe czy zdała…?

 3. Chciała się popisać na koniec ale popis się nie udał.

 4. Zdała egzamin ale może jeździć tylko w prawo, bo jest to sprawiedliwość

 5. Z moturem trzeba umieć się obchodzić. Chęci to zbyt mało. Inna kwestia, że nie ma gdzie potrenować bez pj. Ten problem dotyczy także kat. B. Legalnie, trudno. Ja niestety uczyłem córkę nielegalnie. Zdała za pierwszym podejściem.

  • Komu dałeś w łapę i jaką rolę w tym cyrku odegrała córka…?

   • Wlodeg, masz stare nawyki / chociaż skuteczne/. Rzetelne przygotowanie daje rezultaty, trochę szczęścia też się przydaje..Życie.

  • Na każdym placu, gdy dogadasz się z właścicielem, córka mogłaby się uczyć legalnie. Mają sztuczne miasto wybudować, by było gdzie jeździć?

   • ?, nie trzeba sztucznych miast czy dogadywanie. Wystarczą przepisy pozwalające jazdę z rodzicem jako opiekunem i odpowiedzialnym za całość. Ale czy my możemy mieć takie udogodnienia? Wydaje się, że nie zasługujemy na to. Widać jak traktujemy się na drogach. Ja i tylko ja, moje jest najmojsze innych zgnoić, zastraszyć…..Masakra!

  • Bo na prawko tak właśnie trzeba się uczyć, nielegalnie. Na B tak się szkoliłem, na bocznych drogach z dala od skupisk ludzkich, na A mając już własny motocykl i opanowaną technikę. Instruktorzy nauki jazdy w zdecydowanej większości porobili prawa jazdy okreslonych kategorii, potem potrzymali je nieużywane przez 3 lata, porobili uprawnienia instruktorskie i jak ktoś taki ma nauczyć kogoś jeździć? Przykład oczywiście z autopsji.

   • Kam, dokładnie to samo przerabiałem. Na kursie już trzeba mieć opanowaną technikę. Słyszałem kiedyś,że egzaminator po oblaniu kandydata na kat. D nie zjechał autobusem. Potrzebny był kierowca, który sprowadził pojazd do WORD-u. Mam nadzieję, że to raczej anegdota ale w naszym kraju wszystko możliwe.

 6. Teraz się podleczy i prosto na egzamin. Jest w pełni przygotowana. Jak odbierze uprawnienia, to już nic na drodze jej nie zestresuje. Bo przecież jedyne nerwy to egzaminator, inni kierowcy to: refleks, umiejętności i pełna kulturka.

 7. Baby miejsce jest w kuchni a nie na motorach ,Tirach itd.

 8. chłop z pekaesami

  Dziewczyna prawdopodobnie robiła prawko, później miała zdobyć licencję żużlową, aby móc jeździć w sezonie 2023 razem ze Zmarzlikiem.

 9. ale zdala czy nie bo juzwracala na word

 10. To było tak do hu..a gazu i sprzęgło od razu .

Z kraju