690 680 960

Księża z podlubelskiej parafii zakażeni koronawirusem. Kościół został zamknięty

Na dzień dzisiejszy dwóch księży z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Przez kilka dni świątynia będzie zamknięta.

Dwóch księży z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie okazało się zakażonych koronawirusem. Duchowni pochodzą ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanów), którzy prowadzą w parafii duszpasterstwo. W Pliszczynie znajduje się również ich Dom Zakonny.

Cała wspólnota księży została objęta kwarantanną. Dodatkowo służby sanitarne nakazały dezynfekcję kościoła i obejścia. Czynności te mają zostać przeprowadzone w najbliższych dniach. Z tego powodu przez kilka dni kościół w Pliszczynie będzie zamknięty.

Do soboty włącznie nie będą w świątyni odprawiane żadne nabożeństwa ani msze święte. Jeżeli chodzi o zamówione przez wiernych intencje, księża mają je sprawować prywatnie w kaplicy domu zakonnego. Na razie nie ma też pewności, że niedzielne msze święte zostaną odprawione.

Księża zwrócili się również z apelem do osób, które od niedzieli 17 maja przyjmowały Komunię Świętą, aby o tym fakcie powiadomiły Sanepid. Parfia pw. Najświętszego Serca Jezusowego obejmuje miejscowości: Baszki, Boduszyn, Łagiewniki, Kolonię Łagiewniki, Łysaków, Kolonię Łyskaków, Pliszczyn, Kolonię Pliszczyn a także część Lublina.

(fot. Parafia Pliszczyn)

41 komentarzy

  1. przpominam że najlepiej przejść wirusa, a że odporność u ludzi różna….
    allah akbar

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas