Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przystanki na trasie Lublin – Łęczna nabrały barw. Miasto kupiło farby, kibice wykonali resztę (zdjęcia)

Przystanki zlokalizowane na terenie powiatu łęczyńskiego, przy drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna, zostały pomalowane w motywy piłkarskie, narodowe, oraz łęczyńskie.

Znajdujące się przy trasie z Lublina do Łęcznej przystanki zostały pomalowane w motywy piłkarskie, narodowe, oraz łęczyńskie. Nanoszenie graffiti zakończyło się w miniony weekend za sprawą sześcioosobowej grupy członków Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna. Kibice odpowiadali za stronę artystyczną projektu, materiały sfinansował łęczyński ratusz.

Pomysł, aby oddać wiaty przystankowe w ręce grafficiarzy, zapadł w ubiegłym roku. W ten sposób postanowiono zabezpieczyć murowane przystanki przed wandalami, którzy wciąż przyozdabiali je w różnego rodzaju bazgroły i wulgarne napisy. Po każdym bowiem ich odnowieniu i odmalowaniu, były one zaraz niszczone.

Urząd Miasta zabezpieczył na ten cel 10 tysięcy złotych. Wcześniej wykonane zostały prace mające na celu odnowienie wiat. Uzupełniono ubytki w ścianach, naprawiono też pokrycia dachów, a ściany pomalowano na biało. Kibice w podobny sposób przyozdobili również ścianę amfiteatru w Łęcznej.

(fot. UM Łęczna)

28 komentarzy

  1. okrutnie tandetnie to wygląda.

  2. Jak można Polskę Walczącą na takich budach malować to tak jakby polską flagę lub godło na toitoi-u wieszać. Przegięcie pały.

  3. Szkoda tylko , że zaraz jakiś idiota trafi się ze sprayem i to zniszczy . Niestety to tylko kwestia czasu ;(

  4. Artystycznie to tak sobie ale mi się podoba. Lepiej żeby to było fajnie zrobione jak wymalowane bohomazy bez sensu. Szkoda ze pewnie jakieś dzbany z konkurencyjnej drużyny zaraz to zniszczą ale może nie będzie tak źle.

  5. Nie podoba mi się to a slysząc o konfliktach między kibicami to zaraz ktoś to zniszczy. W internecie można zobaczyć naprawdę ładnie pomalowane przystanki a nie takie wulgarne i agresywne kolory

  6. Ave gornik gks!ave mototrek rks!

  7. Syf i tandeta do potęgi. Co za zaścianek. Łynczna co sie dziwić…

Z kraju