Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Krasnystaw: Ukradli fiata 126p i spalili

W niedzielę policjanci otrzymali informację o pożarze auta pomiędzy miejscowościami Siennica Nadolna a Bzite. Jak się okazało chwilę wcześniej pojazd został skradziony.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 19 pomiędzy miejscowościami Siennica Nadolna a Bzite. Policjanci otrzymali informację, że płonie tam auto marki Fiat 126p.

– Gdy mundurowi dotarli do właściciela pojazdu, ten oświadczył, iż dzień wcześniej pozostawił go na polu w okolicy Ostrowa Krupskiego gdyż ugrzązł w błocie. O tym, że został spalony 10 kilometrów dalej dowiedział się od policjantów – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Krasnostawscy kryminalni ustalili, iż zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu oraz jego podpalenia dokonało trzech mieszkańców gminy Krasnystaw w wieku od 18 do 21 lat.

– Wszyscy zostali zatrzymani a następnie przedstawiono im zarzuty. Przesłuchani przyznali się do winy, wyjaśnili wszystkie okoliczności i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 – wyjaśnia podkom. Piotr Wasilewski.

2016-12-08 11:30:00
(fot. Policja Krasnystaw)

14 komentarzy

 1. Zesłać na 10 lat do gułagu to się oduczą kraść.

 2. Dyrdymałko prasowy

  Jakim trzeba być kretynem, żeby kraść, palić, a potem dobrowolnie poddawać się karze…

  • Myślisz, że gdy by ich nie złapali to sami by się zgłosili dobrowolnie poddać się karze? Ich propozycję kary, przemnożyłbym razy dwa i wtedy zgoda. Dobrowolne poddawanie karze powinno być przed zapoznaniem się z materiałem dowodowym, w przeciwnym wypadku, nie spełnia roli, do której zostało stworzone. Winny do końca będzie szedł w zaparte. Z chwilą zapoznania się dowodami, poddaje się dobrowolnie by umniejszyć wyrok.
   Wytrzeżwiał, zgłosił się, że narozrabiał, wtedy ok. niech poddaje się dobrowolnie.

  • Gnoje są dobrze wyszkoleni – wszelka patologia, gdy odwali taki numer lub mu podobne, od razu, z marszu, wnioskuje o dobrowolne poddanie się karze. Niby taka skrucha i mocne postanowienie poprawy. Doskonale wiedzą, co może ich czekać, więc liczą na to, że sędziemu zmięknie serce i nie pośle zjebów na 8 lat do mamra…

 3. Podłość.

 4. Ale kara 3 miesiące w zawieszeniu,bez żadnej grzywny,nie mówiąc o pokrycie strat dla pokrzywdzonego.

 5. Łapy poprzetrącać za zniszczenie klasyka to za mało. Grzywna w wysokości co najmniej jak za podpalenie Kozłówki.

 6. Bardzo szkoda samego malucha. Mam nadzieje, ze dostana wysoka kare. Jak dla mnie to moga ich zeslac na Syberie bez butow.

 7. Szkoda maluszka.

 8. Ja bym ich spalił

 9. miałem tekiego

  Miałem podobną sytuacje i nawet taki sam maluszek w kolorze zielonym. Na szczęście mojego nie spalili tylko ukradli akumulator i siedzenia….i bezpieczniki,żarówki,zapas,podnośnik :/

Wiadomości z info112