Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Założył odwrotnie kask, jechał wężykiem. Motorowerzysta miał ponad 2 promile

Motorowerzysta nie trzymał toru jazdy, tym m.in. zwrócił na siebie uwagę Komendanta Powiatowego Policji z Sierpca. Co więcej mężczyzna jechał na jednośladzie mając… odwrotnie założony kas ochronny na głowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 560 w Goleszynie w województwie mazowieckim. Komendant z Sierpca zauważył motorowerzystę, który nie trzymał toru jazdy. Co więcej, mężczyzna miał na głowie założony odwrotnie kask ochronny.

Policjant postanowił zatrzymać kierowcę jednośladu. Jak się okazało 44-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej kilka godzin wcześniej mężczyzna zakupił motorower i chciał go wypróbować w trasie, pomimo, że był nietrzeźwy i nie posiadał kompletu dokumentów do pojazdu.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, m.in. za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jazdę bez dowody rejestracyjnego i bez ubezpieczenia OC. Motorower trafił na policyjny parking.

2018-03-14 23:01:26
(fot. ilustr. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Ale że jak odwrotnie? Kask na lewą stronę?

 2. Jakby jechał do tyłu to nikt by się nie pokapował….

 3. Odwrotnie to może zamiast na głowie to na nogach mial kask…

 4. No za brak ”dowody rejestracyjnego” 5 dych mandatu…

 5. Czy to kask z przyłbicą?

 6. Jak można odwrotnie założyć kas ? Czapkę tak ale KASK . Szacun !!!

 7. Nie jechał wężykiem tylko robił uniki by zmylić ewentualny pościg

 8. mam koszulę założoną na lewą stronę

  to jest tok myślenia policjanta kask na”lewej stronie” ?

 9. Nie czaicie? tę część co ma się w kasku wyciętą na facjatę (usta nos i oczy miał na potylicy), a tę pełną z potylicy miał na twarzy. Nawet będąc trzeźwym ciężko było by jechać w linii prostej mając odwrotnie założony kask.

 10. Miszcz!