Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Krajobraz po nocnych nawałnicach w regionie. Połamane drzewa, zalania, pożary od uderzeń pioruna (zdjęcia)

Nocne nawałnice dały się we znaki mieszkańcom woj. lubelskiego. Strażacy nadal prowadzą działania przy usuwaniu skutków nawalnych opadów deszczu oraz silnego wiatru.

Tradycyjnie już zalana została ul. Morwowa w Lublinie, gdzie na jezdni utworzyło się spore rozlewisko. Część kierowców, która uznała, że spróbuje swoich sił w jego pokonaniu, utknęło w wodzie lub też straciło tablice rejestracyjne.

Na al. Kraśnickiej strażacy usuwali drzewo, które częściowo przewróciło się na trakcję trolejbusową. Zalanych zostało również wiele budynków w tej części miasta. Na ul. Głębokiej woda wydostawała się ze studzienek. Doprowadziło to do niebezpiecznej sytuacji, gdyż w jednej z nich zerwana została pokrywa. Wjechało w nią dwóch kierowców uszkadzając swoje auta.

Zalana została również stacja kolejowa Lublin Zachodni. Podziemne przejście po torowiskiem jest nadal całkowicie pod wodą. Na miejscu działania prowadzą strażacy.

W regionie doszło do kilku pożarów od uderzeń pioruna. W powiecie lubartowskim strażacy gasili pożary m.in. w Woli Lisowskiej, Kunowie i Serocku. Na terenie powiatu parczewskiego strażacy przeprowadzili ewakuację z lasu niemal setki harcerzy.

Silny wiatr oraz upadające łamane drzewa i konary uszkodziły linie energetyczne. W woj. lubelskim bez prądu nadal pozostaje ponad 1400 odbiorców.

W całym kraju uszkodzone zostały 203 dachy, najwięcej w woj. łódzkim – 129, wielkopolskim – 23, świętokrzyskim i śląskim – po 14. Bez prądu pozostaje 49 074 odbiorców (woj. łódzkie – 28 111, mazowieckie – 14 748, świętokrzyskie – 1 680 i lubelskie – 1 411). Wczoraj do godziny 22 straż pożarna w całym kraju odnotował prawie 5 tys. interwencji.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Natalia, Kamil, Karol, Łukasz, Mateusz, Radek)

27 komentarzy

  1. No i po raz kolejny genialny pomysł „towarzysza pituchy” -dworzec zachodni- robi tylko koszty i problemy dla miasta.

  2. To wina Kaczora!

  3. Dlaczego dworzec zalany skoro znajduje się na sporej wysokości i zaraz obok niego jest zbiornik na wodę wypełniony nawet nie do połowy.

  4. Ta burza i wcześniejsze kataklizmy które nas nawiedziły to kara za głosowanie na socjalistów i komunistów z PIS, PO, SLD, PSL którzy niszczą i okradają nasz kraj! Obudźcie się !

  5. Wysłać deweloperowi co chce tam biurowiec w okolic stawiać, jak pięknie wszystko spływa jak do kibla.

  6. Codziennie pokazują w tv zalane miejscowości ,domy i tragedię ludzi po śmiesznym deszczyku ,a powód jeszcze śmieszniejszy w swej tragiczności ,zarośnięte rowy melioracyjne ! .Tragedią największą tego kraju jest niedbalstwo i brak poszanowania tego co mamy . Kiedy w końcu ludzie zaczną pozywać swoich włodarzy za niedbalstwo ? przecież tego można uniknąć .

  7. Dworzec po co tam było dobrze bez dworca a teraz kąpielisko miejskie zachodnie

  8. Proszę o podanie nazwiska projektanta. Jak można zalać dworzec znajdujący się na skarpie, gdzie różnica poziomów jest wieksza od 10 m, a dworzec jes na szczycie skarpy.

Z kraju