690 680 960

Koniec z szaleńczą jazdą hulajnogami po centrum Lublina. Będzie też zakaz ich pozostawiania gdzie popadnie

Od piątku w Lublinie wprowadzone zostaną obszary, gdzie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości w trakcie poruszania się na hulajnogach, a także zakaz ich pozostawiania. Miasto zawarło odpowiednie porozumienie w tej sprawie z operatorami tych urządzeń.

48 komentarzy

  1. Przede wszystkim hulajnogi elektryczne powinny być natychmiastowo wycofane z użytkowania ponieważ są to urządzenia bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia zarówno użytkowników jak i pieszych ! Otóż hulajnogi elektryczne mają nieprawidłową budowę. 1. za małe koła i bez amortyzacji co uniemożliwia bezpieczne pokonywanie nierówności. 2.nieprawidłowo zbudowaną kierownicę, co uniemożliwia bezpieczną jazdę i utrzymanie równowagi, nie mówiąc już o kierowaniu jedną ręką, gdyby chcieć np. zasygnalizować manewr skręcania. Państwowy Urząd Dozoru Technicznego wogóle nie powinien dopuścić do użytkowania takich urządzeń, a Ministerstwo Infrastruktury nie powinno dopuścić do użytkowania ich bez przepisów. Skandalem jest absurdalne traktowanie tych urządzeń jako pieszych i pozwolenie na poruszanie się po chodnikach !!!! Stwarza to ogromne zagrożenie dla pieszych, którzy gdy dojdzie do potrącenia ich przez hulajnogistę są karani przez Policję za to,że się nie oglądają czy jedzie hulajnoga !!!?

  2. kiedy skończy się pijaństwo i świrowanie hulajnogystów? jak to jak pieszy? ostatnio kretyna widziałem na andersa jak środkiem mojej ukochanej drogi jechał…..jak nie pedalisty to trzymajdrągi:(

  3. czyli nawalony hulajnogą mogę zap…ć ulicą i jak mnie psownia zgarnie to mandat za „chodzenie” hulajnogą po ulicy dostanę ale prawka nie mają prawa mi zabrać? ku…wa będę driftował z bi em dabliu pod tarasami na rondzie….a tak na marginesie czy ktoś wie czemu wczoraj tam kilka znaków polożonych było? dobra zabawa?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy