Przebudują ul. Krochmalną. Powstanie też budynek socjalny dla kierowców autobusów

Rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy do zrealizowania kolejnych prac związanych z planowanym Dworcem Metropolitalnym. Tym razem będzie to przebudowa ulicy Krochmalnej, budowa dróg z miejscami postojowymi oraz budynku dla kierowców.

Miasto ogłosiło kolejny przetarg związany z budową Dworca Metropolitalnego. Projekt został podzielony na kilka zadań, które są realizowane w ramach czterech odrębnych postępowań przetargowych. Ogłoszone dzisiaj postępowanie jest już ostatnim. Obejmuje ono rozbudowę ulicy Krochmalnej, budowę budynku socjalno-technicznego wraz z niezbędną infrastrukturą a także powstanie nowych dróg z miejscami postojowymi.

Jeżeli chodzi o ulicę Krochmalną, to zostanie na niej wymieniona warstwa ścieralna jezdni oraz ułożone będą nowe krawężniki. Sama jezdnia pozostanie tej samej szerokości, jednak po obu stronach ulicy, w miejscu gdzie pozwala na to szerokość pasa drogowego, utworzony zostanie pas zieleni. Chodzi o to, żeby oddzielić chodnik od jezdni, aby słupy trakcji trolejbusowej nie kolidowały z chodnikiem. Przebudowana zostanie też zatoka autobusowa, zaś w rejonie skrzyżowania z ul. Cukrowniczą zmieni się geometria ścieżki rowerowej, co upłynni ruch jednośladów a chodnik stanie się szerszy.

Po południowej stronie ul. Krochmalnej powstaną dwie nowe drogi, na których zlokalizowane zostaną miejsca postojowe. Będą one jednokierunkowe, zaś ich szerokość wyniesie 7 m. Wzdłuż nich przewidziano ponad 120 miejsc postojowych dla busów i autobusów. Roboty drogowe obejmą także m.in. budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz przebudowę oświetlenia ulicznego i trakcji trolejbusowej.

W rejonie ul. Krochmalnej powstanie również budynek socjalno-techniczny przeznaczony do obsługi kierowców komunikacji miejskiej. Prowadziła do niego będzie droga dojazdowa, wokół zaś zbudowany zostanie parking. Budynek będzie trzykondygnacyjny, z czego jedna kondygnacja znajdzie się pod ziemią. Będą w nim zlokalizowane szatnie dla kierowców komunikacji miejskiej, toalety i natryskiem oraz część socjalna z aneksem kuchennym i jadalnią dla pracowników budynku oraz kierowców oczekujących na kurs.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. No kur..brawo rozpier… e krochmalna żeby trawniki zrobić A kto wcześniej słupy stawiał banda inzynierkow

  • Nastawiali słupów trakcyjnych. Do tego sieć dla trolejbusów na Dworcowej, która prowadzi w prawo w kierunku Młyńskiej, która jest ulica ślepą. Na tym odcinku są zamontowane zwrotnice, krzyżówki, zjazdy, które są bezużyteczne. Wiszą tak już 6 czy 7 lat. Po co to robili skoro wiadomo było, że trolejbusy nigdy tamtędy nie pojadą.
   Do tego genialna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Lubelskiego Lipca 80 -Stadionowa. Flaki się przewracają. Jedyna sprawnie działająca sygnalizacja świetlna jest na skrzyżowaniu Wileńska – Głęboka – Pagi. Tak powinna działać każda sygnalizacja w mieście. Pętle indukcyjne na tym skrzyżowaniu wykonują swoje zadanie jak należy. Nie pchajcie tam swych rączek, fachowcy, bo popsujecie coś co jest dobre.

 2. Już jeden dworzec metropolitalny stoi na Choinach oblegany i zatłoczony teraz pora na kolejny 😂

  • Tu nie chodzi o żaden dworzec, tu chodzi o to, żeby szwagier wystawił fakturę, czego nie rozumiesz?

 3. kończcie wstydu wiekszego oczędżcie ……sobie

 4. Najpierw może by miasto dokończyło ul. Lipca 80 a nie teraz rozkopać i zakorkować krochmalna. Ludzie tam ktoś myśli wogole??

 5. skończcie najpierw wiadukt od 4 lat nie zrobiony

 6. Chcecie rozp. Krochmalną przed czy po przedłużeniu Lubelskiego Lipca?

 7. Ręce opadają, o to rządy prezydenta Żuka, przedłużcie ulicę Lubelskiego Lipca 80, to jest najważniejsze .

 8. przecież tam jest ładny asfalt

 9. łysy inspirator uwielbia wybranych drogowców, nie ma przyjaciół wśród mostowców. I dlatego wkrótce zainspiruje zamknięcie mostu na Zamojskiej. Zasypie się Bystrzycę i swoi położą dywanik ku chwale łysego

 10. Śmieszne to jest. Niby owad tyle rzeczy, inwestycji porobił…no ale krochmalna niedawno była robiona. Wszystko jest robione na „huuuuraaaa”. Bez odstępów czasowych, byle kasę z UE wydoić, zarobić. A nie zrobić.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki