Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kończą się wakacje, zmieniają rozkłady jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej

Od poniedziałku 3 września Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadzi zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich dotyczą linii kursujących na teren Strefy Ekonomicznej i do Świdnika. Dodatkowo autobusy i trolejbusy mają kursować punktualniej.

Spore zmiany wprowadzone zostaną na liniach kursujących przez Strefę Ekonomiczną na Felinie. Postulowały o to przedstawiciele zlokalizowanych tam zakładów pracy, skarżąc się, że pracownicy mają problemy z dojazdem do pracy i powrotem do domów. W związku z tym w dni powszednie autobusy linii nr 14 kursować będą zmienioną trasą ulicami: Moritza – Vetterów – Braci
Krauze – Rondo Przemysłowców – Braci Krauze – Vetterów do pętli Felin Uniwersytet. Będą też dodatkowe kursy na tej linii. Więcej kursów do przystanku Felin Spiessa będzie również na liniach nr: 21, 23 i 47, przy czym godziny odjazdów zostały uzgodnione z przedstawicielami zakładów pracy i dostosowane do potrzeb pracujących w nich osób.

Będzie też więcej kursów pomiędzy Lublinem a Świdnikiem. Na wniosek mieszkańców, na liniach nr 5 i 55 zostaną dodane po dwa dodatkowe kursy. Na linii nr 5 o godz. 11:20 i 13:20 z przystanku Brama Krakowska i o godz. 12:30 i 14:35 z Portu Lotniczego w Świdniku. Warto jednak pamiętać, że dodatkowe autobusy będą kursować tylko w dni powszednie. Z kolei na linii nr 55 dodatkowe odjazdy odbywać się będą o godz. 4:39 i 12:28 ze Świdnika, oraz o 11:20 i 22:38 z os. Choiny. W sobotę będzie to odpowiednio 5:48 i 14:04 oraz 12:44 i 18:47 zaś w dni świąteczne 15:21 i 19:20 oraz 13:55 i 17:59.

Dla mieszkańców gminy Wólka ważną zmianą będzie inna lokalizacja granicy strefy biletowej na linii nr 5. Na wniosek wójta granica II strefy zostanie przesunięta w stronę Mełgwi i będzie się zaczynała od przystanku Kolonia Świdnik Mały NŻ 01. Dla pasażerów jadących w kierunku Lublina będzie to przystanek Kolonia Świdnik Mały – rondo NŻ 02.

Od września autobusy i trolejbusy mają jeździć punktualniej. Poprzez wysyp prac drogowych na terenie miasta tworzą się korki co sprawia, że czas przejazdu jest znacznie dłuższy. Kierowcy skarżą się, że nie są w stanie trzymać się rozkładów, pasażerowie narzekają zaś, że autobusy się spóźniają. Dlatego też zapadła decyzja o wydłużeniu czasów przejazdu pomiędzy wybranymi przystankami w celu dostosowania rozkładów jazdy do panujących warunków drogowych. Jednocześnie w celu poprawy punktualności kursowania, dokonano przebudowy rozkładów jazdy wybranych linii wydłużając m.in. postoje wyrównawcze na przystankach końcowych, co w efekcie wpłynęło na zmianę częstotliwość kursowania linii nr: 19, 50 i 159 w dzień powszedni w godzinach szczytu.

Dokonano również zmian na liniach kursujących nad Zalew Zemborzycki. W soboty, niedziele i dni świąteczne linie nr 8, 15, 37 i 40 obsługiwane będą autobusami niskopodłogowymi i przegubowymi a linie nr 21 i 38 autobusami niskopodłogowymi. Dodatkowo część kursów linii nr 37 będzie wydłużona do pętli w lesie Dąbrowa. We wrześniu autobusy nocne kursować będą co godzinę, zaś w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę obsługiwane będą przez tabor przegubowy. Częściej będą kursować autobusy linii nr 2, 20 i 52. Z kolei większość sobotnich kursów linii nr 78 będzie wydłużona do Zemborzyc Podleśnych.

Warto też pamiętać, że wiele autobusów wciąż będzie kursować zmienionymi trasami. Dotyczy to linii nr 1, 6, 7, 11, 14, 21, 36, 50 i N2.

(fot. lublin112)
2018-08-27 20:34:05

16 komentarzy

 1. Juz ja widze ta korekte… Z minuty zrobia sie dwie gora trzy a wozy dalej beda stac w korkach po 40-50 minut.

 2. MPK najgorsze dziadostwo na wakacje zmniejszają częstotliwość kursowania a ceny biletów cały czas takie same

  • W wakacje MPK ma wakacyjny rozkład.
   To oznacza, że leży i rozkłada się na plażach – od Okuninki (pracownicy) po Burgas (zarząd) i ma w d..użym poważaniu pracujących wtedy pasażerów.
   Zazwyczaj jeżdżę do pracy MPK, ale nie w wakacje… wtedy wolę leźć piechotą (mam 5 kilometrów, więc 45 minut forsownego marszu), albo jeździć samochodem (w ostatnich latach częściej, ze względu na nieludzkie upały) lub rowerem (warunek taki jak przy jeździe piechotą – nie może być za ciepło).

   To, że biorą za takie „kursowanie” takie same pieniądze jak w trakcie roku szkolnego też uważam za skandal.
   Płaci się za określony standard usług, a ten spada na wakacje.

   • Ty to chyba pracujesz ale bokami ????
    Siedzisz i przy każdej wiadomości twój komentarz jest.
    Jesteś na etacie 112 zatrudniony???
    Leźiesz na ul . Nałęczowską i zanosisz komentarz ?

   • Kuba , wychyl się z pod tej deski klozetowej i dowiedz się że rozkłady układają ” mądrzy ” urzędnicy z ZTM , a nie pracownicy MPK . Dziwne że jesteś niby taki ” obrotniak ” , a tego nie wiesz .

  • To nie MPK zmienia rozkłady jazdy tylko ZTM.

 3. Pytanie kto bedzie jezdził połowa kierowców sie zwolnila czyzby prezes i spółka sami mieli zasiądnąć za stery za te pieniadze

 4. Tak w ogóle to mi tu brakuje informacji o jednej istotnej zmianie – mianowicie brak tu informacji o skierowaniu do obsługi linii 151 trolejbusów przegubowych.
  Czyżby już wszyscy zapomnieli że na zajezdni „gnije” 15 sztuk świetnych wyrobów firmy na „U”? Ktoś to kiedyś uruchomi czy każdy udaje głupiego że nie ma problemu jak przetarg wygrywa firma oferująca niedorzecznie szybkie terminy dostaw a później przysyła pojazdy niekompletne i wrastające przez ponad 3 miesiące w ziemię? Chciałbym wiedzieć Ile kar ZTM naliczył szanownemu producentowi?
  PS: Może by redakcja zechciała zgłębić temat?

  • Już ci odpowiadam.Na najbliższych trzech imprach Karolek stawia alkohol i dopłaca 30 procent do panienek.

 5. Tylko lubelski POmatołowaty pociotek żuka odwala kaszanę w wakacje z kursowaniem MPK. Ludzie pracują, dojeżdżają… ale cóż POmatoł niszczy wszystko. Tylko córeczki głupiutkie na stanowiska prezesików upychają!!!!!

 6. Taaa, znad zalewu w roku szkolnym przegubowce tylko w weekendy i święta. Nieźle, matoły, wymyśliły. Niech no ja nie zobaczę przegubowca, jadąc rano do pracy. Robię zdjęcia tłumów i wrzucam do gazet. To się w głowie nie mieści, żeby być takim bezmózgowiem i nie widzieć zmian na osiedlach. Wrotków się rozbudowuje, nad zalewem nowe bloki, a oni przegubowe tylko w wakacje, weekendy i święta tutaj dają!

  • To jest prawda na tygodniu 40 pełna sobota niedziela prawie pusta . Pomijam fakt że coroczne zabieranie pierwszych kursów w soboty i w niedziele jest kiepskim pomysłem. Ludzie w wakacje też pracują i nie ma jak dojechać

 7. moja rodzina czekała pół godziny temu na autobus nr 17 na ul. Kunickiego….wywieszony rozkład aktualny od 3 września, autobusu nie było dłuższy czas, a ten co przyjechał nie zgadzał się z aktualnym rozkładem, który na szczęście jest na stronie internetowej. Może trzeba było rozkłady w weekend wymienić na przystankach?

 8. Jakoś nie miałem jeszcze okazji czytać jakiegoś postu chwalącego komunikację .Wszyscy narzekają ,i jeżdżą dalej, a pączusie z tych spółek mają się dobrze? Że tu wylewacie swoje żale to nic nie zmieni.?

Z kraju