Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie odchodzi ze stanowiska. Wraz z nim dwóch jego zastępców (zdjęcia)

Po ośmiu latach ze stanowiska odchodzi Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Dziś zdał obowiązki.

W piątek, podczas odbywającej się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym narady rocznej kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa lubelskiego, nastąpiło zdanie obowiązków Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Pełniący to stanowisko od stycznia 2016 roku Grzegorz Alinowski został odwołany.

Były już komendant wojewódzki pochodzi ze strażackiej rodziny. Podobny mundur nosił jego ojciec oraz dziadek. On sam rozpoczął służbę 32 lat temu. Zaczynał od pracy w jednostkach ratowniczych w Lublinie jako dowódca zmiany czy dowódca jednostki. Przez 7 lat był też zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Wraz z Grzegorzem Alinowskim odwołani zostali dwaj jego zastępcy: st. bryg. Mirosław Bury oraz st. bryg. Piotr Zmarz.

Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie odchodzi ze stanowiska. Wraz z nim dwóch jego zastępców (zdjęcia)

8 komentarzy

 1. Panie Komendancie.
  Przydałby się audyt przejezdności dróg pożarowych, bo wydaje mi się, że z zapewnieniem dojazdu na wypadek ewentualnej akcji nie jest najlepiej. Drogi pożarowe nie mogą robić za parkingi.

 2. Oby Ci, których „naznaczą” na ich miejsce mieli świadomość z czym mają sie zmierzyć i dla kogo będą to wykonywać .

 3. Wcześniej było upartyjnienie państwa, bo PiS przejął wszystkie instytucje i usadowił tam swoich ludzi. Teraz nie ma upartyjnienia, jest normalizacja, bo PO przejęła wszystkie instytucje i usadawia tam swoich ludzi.

 4. … nie piszcie tylko ile dostali odpraw i emerytury mundurowej bo wielu innych emerytów zejdzie na zawał

  • „*” nie pisz głupot…
   Zadzwoń do Beaty a ona ci wytłumaczy, że się należało… 🙂 🙂 🙂

 5. Żegnaj i nie wracaj!

 6. I niech mi ktoś powie ze służby są apolityczne? Zmiana w Sejmie,zmiana komendantów głównych, zmiana komendantów wojewódzkich, zmiana komendantów miejskich i powiatowych. Przecież zawsze trzeba mieć ,,swoich,, na stanowiskach.

 7. Władzia z Czikago

  ale szambo… jak w PRLu. Nie byłeś w PZPR/ZSL/SD byłeś nikim. I teraz tak samo, tylko wybór łatwiejszy POPiS. Obrzydzenie jak widzę to dziadostwo jakie w Polsce się dzieje.

Dodaj komentarz

Z kraju