Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kombinował z czasem pracy, stracił prawo jazdy. Ma też do zapłacenia dwa mandaty

Utratą przez kierującego prawa jazdy na okres 3 miesięcy, zakończyła się kontrola łotewskiego pojazdu transportującego cięte kwiaty z Holandii na Białoruś. Dodatkowo przewoźnikowi grozi teraz 3550 złotych kary pieniężnej, a kierowca otrzymał dwa mandaty karne w łącznej kwocie 2250 złotych.

W miniony piątek w okolicach Wólki Dobryńskiej w powiecie bialskim, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zatrzymali do kontroli pojazd należący do łotewskiego przedsiębiorcy. W pojeździe znajdowało się 8 ton ciętych kwiatów z Holandii na Białoruś.

Kontrolujący bezpośrednio po wejściu do pojazdu ustalili, że kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy. Ustalono, że w dniu kontroli, kierujący przejechał około 50 km bez karty kierowcy umieszczonej w tachografie. Dodatkowo stwierdzono skrócenie wymaganego okresu odpoczynku dziennego.

W związku z nierejestrowaniem czasu pracy na karcie kierowcy, zatrzymano prawo jazdy kierującego na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, na kierowcę nałożono 2 mandaty karne w kwocie łącznej 2250 złotych. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zmierzające do nałożenia 3550 złotych kary pieniężnej.

Zaznaczyć należy, że o tak poważnym naruszeniu zostanie powiadomiony także łotewski organ licencyjny, który w tej sytuacji powinien wszcząć postępowanie zmierzające nawet do cofnięcia uprawnień licencyjnych.

(Źródło: WITD)

Jeden komentarz

  1. Za jazdę rowerem po 2 piwach dostaje się większy mandat – 2500PLN.
    Więc, jak by nie liczyć, wychodzi, że za 2 wykroczenia popełnione podczas kierowania pojazdem ciężarowym dostaje się mniej niż za jedno wykroczenie popełnione podczas kierowania rowerem.

Dodaj komentarz

Z kraju