Kolejni włamywacze do marketów spożywczych w rękach policji

Za włamania do marketów spożywczych odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina. Policjanci udowodnili im w okresie ostatnich 3 miesięcy osiem włamań do sklepów. Łupem padał głównie alkohol, papierosy, doładowania do telefonów oraz słodycze.

Do włamań dochodziło w okresie ostatnich trzech miesięcy na terenie Lublina i powiatu lubelskiego. Sprawcy kradli głównie alkohole, papierosy, doładowania do telefonów oraz słodycze. Straty każdorazowo sięgały kilkunastu tysięcy złotych.

-Rozpracowaniem grupy zajęli się kryminalni z KWP w Lublinie oraz w Wydziały do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze szczegółowo analizowali każde z włamań. Badali zabezpieczone dowody. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Wczoraj nad ranem policjanci przystąpili do zatrzymań sprawców. Doszło do nich bezpośrednio po jednym z włamań, z których jak się okazało mężczyźni przywieźli okazałe łupy. Włamywacze, gdy zorientowali się, że do ich drzwi pukają policjanci zabarykadowali się. Funkcjonariusze zmuszeni byli siłowo wejść do mieszkania. Zostały wywarzone drzwi. Zatrzymano dwóch mężczyzn, Mariusza K. lat 28 i Kamila R. lat 25. Byli kompletnie zaskoczeni wizytą Policji. Nie zdążyli nawet przenieść wszystkich łupów z samochodu do mieszkania. Podczas przeszukania auta ujawniono i zabezpieczono kilka dużych worków ze skradzionymi papierosami. W mieszkaniu zajmowanym przez włamywaczy mundurowi odnaleźli duże ilości alkoholi, zestawy kart telefonicznych wraz z doładowaniami, opakowania prezerwatyw, kij baseballowy, maczety, ponad 65 g. amfetaminy, wagę elektroniczną, słodycze, kominiarki i rękawiczki.
Włamywacze trafili do policyjnego aresztu – informuje sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Udowodniono im łącznie 8 kradzieży w włamaniem do marketów spożywczych. Przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Dodatkowo Kamilowi R. przedstawiono zarzut posiadania amfetaminy i udział w jej obrocie. Jak się okazało drugi z zatrzymanych poszukiwany był do 5 spraw, w tym 3 listami gończymi m. in. za włamania.

Mężczyźni dziś trafią do prokuratury, a następnie do Sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

2014-01-25 09:12:38
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. „Grozi do 10 lat” – wiemy jak to wygląda 🙂
    Dostają po 4 bo a za 2 lata będą ich znowu szukać za włam 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska