Kolejne wyścigi wraków odbędą się w Lublinie. Tym razem pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”

Już po raz 11 na torze na terenie dawnego poligonu wojskowego na Majdanku odbędą się wyścigi wraków, czyli pojazdów o wartości do 1000 złotych. Jak zawsze nie zabraknie wielu dodatkowych atrakcji.

Od ponad dwóch lat Polskie Stowarzyszenie Wrak Race organizuje w Lublinie wyścigi wraków. Za tydzień odbędzie się już 11 edycja imprezy, która z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zawody Wrak Race polegają na przejechaniu jak największej ilości okrążeń po przygotowanym przez nas torze, samochodami seryjnymi, których wartość rynkowa nie może przekroczyć tysiąc złotych.

W trakcie zawodów można odczuć i zobaczyć jak wyglądają otarcia i lekkie stłuczki samochodów, ponieważ nie jest to zabronione ale również nie może być nagminne. Takie zachowanie to doskonała terapia szokowa dla widzów oraz uczestników, która uświadomi nam czym kończy się agresja za kierownicą.

– Na najbliższą imprezę zapraszam w dniach 09 – 10 września, na były poligon na Majdanku. Podczas tej edycji będzie z nami po raz kolejny Lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Ochotnicy będą mogli oddać krew, wspiera nas również Miasto Lublin, gdyż mamy honorowy patronat Miasta. Wspólnie z lubelską policją planujemy pokaz dla najmłodszych jak poruszać się po drodze, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu – wyjaśnia Dorota Grusiewicz wiceprezes Stowarzyszenia.

Jak zawsze podczas imprezy będą również strażacy. W niedzielę odbędzie się przygotowana przez nich pokazowa akcja ratunkowa. Zaprezentują, na czym polega praca strażaka na miejscu wypadku drogowego oraz jak się zachować gdy jesteśmy świadkiem takiego zdarzenia na drodze. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz konkursów.

(fot. nadesłane)
2017-09-02 20:47:51

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Aby jeszce bardziej zaszokować widzów i jakoś nawiązać do nazwy wyścigów, pojazdami będą kierować pijane dzieci.

 2. Dla najmłodszych zostanie na trasie rajdu wyznaczona zebra, tak aby dzieci mogły w praktyce przećwiczyć swoją drogę do szkoły. To co dzieje się na lubelskich ulicach jako żywo przypomina wyścigi wraków.

 3. W jakich godzinach w niedzielę?

 4. Impreza została odwołana ze względu na duże opady deszczu oraz zły stan techniczny toru.

 5. Jeździć nie umie. Ja niewiem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą