Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne potrącenie rowerzysty w tym miejscu. Mężczyzna odniósł obrażenia ciała (foto)

Starszy mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak jadąc rowerem został potrącony przez pojazd dostawczy. W tym miejscu było już kilka podobnych zdarzeń z udziałem cyklistów.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 12 na rondzie Krupskiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Dekutowskiego, Franczaka „Lalka” i Drogi Męczenników Majdanka rowerzysta zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący iveco mężczyzna poruszał się od strony ul. Dekutowskiego. Wjeżdżając na rondo nie zauważył jadącego ścieżką rowerową cyklisty. W wyniku tego rowerzysta został potrącony przez pojazd.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. 76-letniego rowerzystę przetransportowano do szpitala. Doznał on obrażeń ciała w tym złamań. Teraz policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

(fot. nadesłane/Mariusz)

18 komentarzy

 1. Kiedy przeczytam nagłówek: pieszy, rowerzysta wtargnął pod koła samochodu ?

 2. X-X-X-X-X---X-X-X

  Ciekawe jakie było tłumaczenie kierowcy?
  Tam jest doskonała widoczność, żadnych drzew i krzaków.
  Może tłumaczył się, że według niego 76 letni rowerzysta jechał za szybko?

  • Jaka widoczność, jechałeś kiedyś autem dostawczym? Jeśli zatrzymasz się przed rondem to nie masz szans zobaczyć jadącego roweru.

  • chyba nigdy nie jechałeś samochodem dostawczym, z prawej strony od godziny 3 do mniejwiecej 4.30 masz martwy punkt, potem dopiero łapie lusterko a odwrócenie głowy jak w osobówce nic nie daje niestety

 3. X-X-X-X-X---X-X-X

  Droga Ago!
  Rowerzysta mając pierwszeństwo nie może „wtargnąć”!

 4. Przejazd powinien być podniesiony, dokładnie tak samo jak to się robi z niektórymi przejściami.

 5. Ci rowerzyści są głupsi od pieszych ,rozpedzi się wariat i wjeżdza nie patrząc bo po co?Pierszeństwo ma.Ja gdybym tak jeżdziła autem to 4 razy bym nie żyła.Ale jak mamy odmóżdzone społeczeństwo to tak będzie.

 6. „Nie widział” rowerzysty, bo ogólnie niektórzy kierowcy są wciąż nienauczeni zwracania uwagi na pieszych i rowerzystów.

  Taka mentalność.

 7. Dla niektórych kierowców to chyba trzeba wykopać przed przejazdem rowerowy/przejściem dla pieszych fosę, żeby zwolnili i się rozejrzeli czy kogoś nie przejadą…

 8. Każdego rowerzystę, który wjeżdża na przejście pierd. Bym bejsbolem żeby wiedział jak może boleć kontakt z samochodem

  • przecież tam jest ścieżka rowerowa, więcj jak najbardziej mógł jechać przez przejście.

   • mógł przejechać ale pierwszeństwo ma dopiero gdy jest na przejeździe, nie wiemy czy był na przejeździe czy wtargną pod pojazd

    • Na drodze dla rowerów biegnącej wzdłuż drugi z pierwszeństwem przejazdu rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo. W innym przypadku ma pierwszeństwo po wjechaniu na przejazd.

     • jednakże głupotą jest wjeżdżanie na przejazd bez upewnienia się o możliwości bezpiecznego przejazdu (jeśli widzisz że kierowca nie nawiązał z tobą kontaktu wzrokowego – prawdopodobnie cię nie zauważył) więc jest małe prawdopodobieństwo że się zatrzyma.
      prawo fizyki jest bezwzględne, więc to że masz pierwszeństwo nie sprawia z automatu że możesz wskoczyć pod rozpędzone auto – szczególnie że rower jest mały, słabo widoczny, a gdy szybko się przemieszcza to z wiadomych przyczyn potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych i ostrożnych kierowców.
      Ludzie, zatrzymujcie się przed jezdnią i nie właźcie na pewniaka.

 9. gdzie był policyjny dron ??

 10. Jeśli chodzi o rowerzystów to Najczęściej to starsze osoby potrafią wjechać bez zastanowienia . Mi kiedyś facet prawie przed maskę wyjechał i nawet nie spojrzał czy coś nie nadjeżdża. Jak ma nie być wypadków to do tego muszą obie strony się przyczynić a najlepiej stosować zasadę ograniczonego zaufania bo niewiadomo na kogo się trafi

Z kraju

Sport