Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

KOD zapowiada protest pod biurami PiS w związku z sytuacją na granicy. „Stan wyjątkowo nieludzki”

Komitet Obrony Demokracji zapowiada na jutro protesty w całym kraju w związku z sytuacją na granicy. Jak informują organizatorzy, nie godzą się oni na łamanie podstawowych praw człowieka i wzywają do ratowania dzieci z Michałowa.

Komitet Obrony Demokracji na jutro zaplanował protesty w całym kraju przed siedzibami Prawa i Sprawiedliwości. Manifestacja odbędzie się również w Lublinie.

– Spotkajmy się jutro w milczącym proteście pod biurem PiS na ul. Królewskiej, o godzinie 18:00. Podobne manifestacje odbędą się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. W naszym województwie także w Białej Podlaskiej (p. Wolności) i w Puławach (pl. Chopina, organizowane przez Forum Obywatelskie Puławy). Nie bądźmy obojętni, gdy w lesie, na bagnach umierają z zimna ludzie, dorośli i dzieci, tak blisko nas – informują przedstawiciele KOD.

Jak zaznaczają działacze KOD, Polska jako państwo, którego granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej ma obowiązek ochrony swoich granic. Nikt nie domaga się ich otwarcia. Dodają, że granic nie broni się skazując ludzi na śmierć z wyziębienia.

– Na terenie naszego kraju zapanował stan wyjątkowo nieludzki. Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw człowieka. Wzywamy do ratowania dzieci z Michałowa. Domagamy się natychmiastowych działań w celu rozwiązania kryzysu humanitarnego. Żądamy wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc. Żądamy przywrócenia dostępu do informacji publicznej. Żądamy przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka – czytamy w postulatach protestujących.

(fot. pixabay.com)

33 komentarze

  1. Pis to moi ulubieńcy najlepsza partia

  2. KOD jak zwykle staje na wysokości zadania i upomina się o poszanowanie praw człowieka. Granice powinny być szczelne , w jedną i drugą stronę !

  3. To te ubeki jeszcze żyją?

  4. KOD kopę wort.

Z kraju