690 680 960

Werbował osoby do oszustw. Wpadł w ręce policjantów, bo jechał buspasem

Policjanci zatrzymali 32-latka i udowodnili mu udział w oszustwach „na policjanta”. Mężczyzna werbował oraz odpowiednio przygotowywał osoby odbierające pieniądze od emerytów.

Na przełomie marca i kwietnia tego roku w Lublinie dochodziło do oszustw metodą „na policjanta i prokuratora”. Przestępcy dzwonili do emerytów z Lublina i wyłudzali od nich pieniądze pod pozorem zatrzymania groźnych przestępców.

By plan mógł się zrealizować, konieczna miała być pomoc seniorów. W historię uwierzyły dwie emerytki. Kobiety przekazały podstawionej policjantce wszystkie oszczędności. Łącznie łupem przestępców padło niespełna 270 tysięcy złotych.

Policjanci z KMP oraz KWP w Lublinie zatrzymali do tej sprawy 30-latkę, która odebrała pieniądze od emerytów. Funkcjonariusze wiedzieli, że kobieta nie działała sama. Została zwerbowana przez innego uczestnika przestępstwa. Osobą odpowiadającą za przygotowanie i wyposażenie w odpowiedni sprzęt okazał się 32-letni mieszkaniec Warszawy.

Mężczyzna od pewnego czasu ukrywał się, ale wpadł w ręce mundurowych, podczas kontroli drogowej. 32-latek popełnił wykroczenie drogowe…jechał pojazdem po buspasie.

32-latek został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty udziału w oszustwie. Na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Możliwe, że sprawca ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

(fot. Policja Lublin)

10 komentarzy

 1. „Wpadł w ręce policjantów, bo jechał buspasem” – wniosek z tego taki, że jak masz coś na sumieniu, jedź zgodnie z przepisami, (a naginając „z buta”, nie nieś w rękach niczym nieosłoniętej wagi elektronicznej, bo przetrzepią ci „kwadrat”).

 2. Winne są tylko i wyłącznie ci co dali się oszukać. Dlaczego nie kara się naiwności, nieuwagi i niedołęstwa tylko spryt i chęć zarobku?🙂

 3. Czy to moze ten z niebieskiego samochodu z turbo doładowaniem co zuchwale jeździ po buspasach na al Racławickich.

 4. Ja cię pitolę. Ktoś zatrzymał kogos za jazdę po buspasie? Pod Galą codziennie korek stoi w miejscu gdzie znaki skręcającym w prawo jeszcze nie zezwalają i nikt nawet się nie zainteresuje.

 5. Typowy Warszawiak, wali buspasem bo w jego dziurze tak się jeździ a tu niespodzianka 😀

 6. Co za f.ra.j.e.r. Tak wpaść. Teraz jeszcze wyłapać tych co jeżdżą buspasem na Grygowej, tam również może jakiś przestępca się trafi – przecież wiadomo, że buspasami nielegalnie jeżdżą cwaniaki.

 7. brawo, brać się za nich. Trzeba być ostatnim śmieciem żeby okradać słabszych, naiwnych, starych. Oni budowali ten kraj po wojnie, niezależnie od tego jak nasze władze rozkradały i korumpowały ten kraj.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas