Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzała pojazdy na łuku drogi, doszło do czołowego zderzenia z ciężarówką (zdjęcia)

Znane są szczegóły wczorajszego wypadku drogowego na trasie pomiędzy Piotrkowem a Piaskami. Jedna osoba została poszkodowana po czołowym zderzeniu auta osobowego z ciężarówką.

Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 12 na drodze wojewódzkiej nr 836 w miejscowości Kozice Dolne Kolonia w powiecie świdnickim, na trasie Piotrków – Piaski. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu ciężarówki i osobówki.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia mieszkanka Warszawy jadąc pojazdem marki Toyota podjęła manewr wyprzedzania pojazdów na łuku drogi i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym kierowanym przez 31-latka.

Poszkodowana kierująca została zakleszczona we wraku pojazdu i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu przez straż pożarną w celu jej wydobycia. Kobieta została następnie przekazana ratownikom medycznym i przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na czas obsługi zdarzenia droga była całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl)

 

8 komentarzy

  1. Co za niewychowany kierowca ciężarówki, nie wie że damom się zawsze ustępuje, do tego takim ważnym, z wasiowy…

  2. Szczęście w nieszczęściu, że trafiała w dużego, bo nie zabiła niewinnych ludzi. Sama, jak zdrowie pozwoli, następnym razem będzie uważała

  3. Na tyle dobrze się stało, że poszkodowana kierująca została zakleszczona we wraku pojazdu, bo policjanci nie musieli się zastanawiać, kto kierował pojazdem, albo go szukać po okolicy.

  4. „Dobrze” że trafiła na tira nie w osobówkę. Bo zamiast śmigłowca trzeba by karawan ściągać. Ta trasa jest mega niebezpieczna. Jeżdżą jak wariaci nie uważają nic a nic a jeszcze jak drogowa porusza się ciągnik ,kombajn to już cuda się dzieją. Ale skoro wyprzedzała na łuku powinna teraz zapłacic za naprawę ciągnika ,za leczenie w szpitalu zero odszkodowania skoro to z jej winy. Następnym razem się zastanowi i pomyśli zanim rozpocznie manewr.

  5. Kurcze, przezyła i dalej bedzie stanowic zagrożenie.. a to pech

  6. I przeżyła w tej puszce zwanej toyotą yaris?! Jak jest wierząca to na kolanach do Częstochowy

Z kraju