Kłusownicy odpowiedzą za nielegalny połów ryb na Wieprzu (zdjęcia)

Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Lublina wspólnie z policjantami z Łęcznej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wkrótce staną przed sądem i odpowiedzą za kłusownictwo. Oprócz narzędzi kłusowniczych, jeden z mężczyzn miał 11 kg tytoniowego suszu.

Pod koniec stycznia funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Lublina, patrolując okolicę rzeki Wieprz w powiecie łęczyńskim, zauważyli ślady działalności kłusowników. Postanowili zastawić na nich pułapkę i teren ten objęli stałym nadzorem. W poniedziałek kłusownicy pojawili się na miejscu, aby zabrać zastawione na rzece sieci. Od razu o wszystkim powiadomieni zostali policjanci.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej udali się na posesję 68-letniego mieszkańca gminy Spiczyn. Tam podczas przeszukania ujawnione zostały duże ilości narzędzi połowowych i kłusowniczych. Mężczyzna posiadał również 11 kg wysuszonych liści tytoniu.

Kiedy funkcjonariusze prowadzili swoje działania, na posesję przyjechało dwóch mężczyzn w wieku 58 i 41 lat. Jak się okazało, oni również dokonywali nielegalnego połowu ryb. W ich pojeździe mundurowi ujawnili ponton, przy użyciu którego rozkładali siatki na rzece Wieprz. Co więcej, mężczyźni posiadali dużą ilość narzędzi połowowych w postaci podrywek i sieci rybackich. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy rzeczy będą stanowiły dowód w sprawie.

Trzej podejrzani o kłusownictwo mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb przy pomocy narzędzi połowowych. Ponadto 68-latek dopuścił się przestępstwa polegającego na posiadaniu urządzeń przeznaczonych do kłusowania, zaś 58 i 41-latek w związku z nielegalnym posiadaniem urządzeń do połowu ryb popełnili wykroczenie. Wkrótce mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

(fot. Policja Łęczna)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. dopierdzielić im z grubej rury. człowiek opłacając kartę nic porządnego nie może złapać na wieprzu oprócz drobnicy do 0.5kg

 2. Od Milejowa do Krasnegostawu kłusowników mnóstwo kontroli brak.

 3. Do czego to doprowadza ludzi głód, nędza i bieda w kraju rządzonym przez jedyną sluszna partie.

  • Nic się nie martw i nie ubolewaj nad biedą i ciężkim losem kłusowników . Już wkrótce im się poprawi. Ma przyjechać na blond szkapie ryży kundel i będzie rozdawał po 100 milionów. Poprawi się wszystkim złodziejom i komuchom, można będzie znowu bezkarnie kraść – „róbta co chceta’!

  • ci ludzie głodni nie są , to takie hobby

 4. więce szkód robią legalni kłusownicy z pzw

 5. Jaki to klusownik chłop miał siatkę na muchy i wielka afera,tytoniem wedzil bo mu lazly do chałupy. Taka wytrwałość w Łęcznej powinni to w wiadomościach o 19.30 podać.Policja z Łęcznej to normalnie FBI.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku