Kładł się obok śpiącej w łóżku niepełnosprawnej siostry i dotykał jej intymnych części ciała. Mężczyzna został skazany

Utrzymany został w mocy wyrok dla 44-letniego Roberta K., który został skazany za molestowanie seksualne własnej siostry. Wcześniej mężczyzna kilka razy skazywany był za molestowanie nieletnich chłopców.

W czwartek przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie zapadła decyzja dotycząca odwołania 44-letniego Roberta K., który został skazany za molestowanie seksualne własnej siostry. W październiku ub. roku mężczyzna usłyszał wyrok pięciu lat pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym. Z orzeczeniem nie zgodził się adwokat Roberta K. Ze względu na charakter sprawy, posiedzenie odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że kara, jaką orzeczono wobec oskarżonego, jest adekwatna do popełnionego przez niego czynu. Tym samym utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.

Co ważne, Robert K. z gminy Komarówka Podlaska był już wcześniej karany za podobne czyny. W 2005 roku stanął przed sądem pod zarzutem molestowania nieletnich. Wyrok nie zrobił na nim większego wrażenia, gdyż trzy lata później wpadł przed szkołą w Komarówce tuż po tym, jak w łazience zaczął obmacywać dwóch 6-letnich uczniów. Udało im się jednak uciec i zaalarmować nauczycieli. Tym razem sąd skazał go na cztery lata pozbawienia wolności. Po wyjściu na wolność po raz kolejny dopuścił się tego samego czynu, znów wobec kilkuletniego chłopca, w wyniku czego ponownie trafił za kratki.

Po trzech latach, w kwietniu 2016 roku wyszedł na wolność. Wcześniej jednak komisja złożona m.in. z biegłych psychologów orzekła, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż Robert K. ponownie dokona lubieżnych czynów. Dlatego też mężczyzna został uznany za niebezpiecznego. Sąd nie zgodził się jednak na jego odizolowanie od społeczeństwa, gdyż uznał, że nie ma podstaw do przypuszczenia, że może on zachowywać się w podobny sposób wobec osób dorosłych. Nakazał mu podjecie leczenia w poradni seksuologicznej i objął go stałym nadzorem policji. Oznacza to, że funkcjonariusze kontrolowali, czy mężczyzna nie zbliża się do szkół czy też innych miejsc gdzie przebywają dzieci. Poza tym mógł on się swobodnie poruszać.

Szybko okazało się, że biegli mieli rację co do jego powrotu do przestępczych czynów. Ofiarą mężczyzny stała się bowiem jego niepełnosprawna intelektualnie krewna. Jak wynika z akt sprawy, Robert K. kładł się obok śpiącej w łóżku kobiety i dotykał jej intymnych części ciała. Kiedy ta się budziła i zaczynała protestować, 44-latek stosował wobec niej siłę w postaci popchnięć czy też uderzeń. Nie przyznał się do winy tłumacząc, że siostra cioteczna go pomawia. Oprócz kary pozbawienia wolności, wobec Roberta K. sąd orzekł zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej przez niego kobiety na odległość mniejszą niż 100 metrów.

(fot. TVP)

10 komentarzy

 1. Abraham Srul Abdul Nasrallah

  „Wcześniej jednak komisja złożona m.in. z biegłych psychologów orzekła, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż Robert K. ponownie dokona lubieżnych czynów. Dlatego też mężczyzna został uznany za niebezpiecznego. Sąd nie zgodził się jednak na jego odizolowanie od społeczeństwa, gdyż uznał, że nie ma podstaw do przypuszczenia, że może on zachowywać się w podobny sposób wobec osób dorosłych.”
  To po ch…. ta komisja, sędziom dać jeszcze parę k PLN do pensji i będą orzekali na podstawie własnego pojmowania świata i uznania.
  Dziwicie się potem że ludzie mają w d…. wasze problemy z Ziobrą?

  • Racja. Biegłych i komisje powołuje się jak przez głupotę jakaś menda rządowa ucierpi. Wtedy sąd nie ma prawa podważyć ich opinii, która i tak już odgórnie jest narzucona!

 2. dobry katolik

 3. Co za śmieć

 4. Dać go do celi z podobnymi sobie i niech się molestują do usranej śmierci.

 5. Czyli Sąd dał pozwolenie na molestowanie dzieci , bo nie było przesłanek by molestował dorosłych więc pozwolił mu żyć na wolności a to że skrzywdził kilkoro dzieci to szczegół …

 6. powinien zgnić w pierdlu

 7. molestować nieletnich chłopców to rozumiem, ale żeby własna siostrę??? fuuu

 8. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Ej redakcjo. Wtf, próbuję dodać post i się nie pojawia. Zero przekleństw…

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Ale byłoby śmiesznie jakby się okazało, że jednak niewierzący. Wtedy wszystkich ateistów lub innowierców można by włożyć do tego samego wora zboków.

   JAn szczerze mówiąc, raczej bym obstawiał, że facet nie jest katolikiem, a na bank nie praktykującym. To, że media rozbuchały kwestię pedofilii wśród księży, nie zmienia faktu, że jest to tylko zasłona dymna by odwrócić naszą uwagę od faktycznego zagrożenia dla nieletnich, jakim jest homoseksualizm. Podczas, gdy wśród KK tylko niewielki procent ma kontakt seksualny z dziećmi, w LGBT wskaźnik ten przekracza 30%.

   Badania osób skazanych za molestowanie nieletnich

   Dr Freud i dr Heasman[9] z Instytutu Psychiatrii Clarke (Clarke Institute of Psychiatry) w Toronto zrobili dwa obszerne badania i obliczyli, że odpowiednio 34% i 32% osób molestujących dzieci było homoseksualistami. W przypadkach, którymi zajmowali się osobiście, homoseksualiści stanowili 36% z 457 pedofili. Dr Adrian Copeland, psychiatra pracujący z napastnikami seksualnymi w Instytucie Peters w Philadelphii powiedział[10], że z doświadczenia może stwierdzić, że pedofile często mają skłonności homoseksualne oraz że „od 40% do 45%” osób molestujących dzieci ma „znaczące doświadczenia homoseksualne”. Dr C. H. McGaghy[11] oszacował, że „napastnicy homoseksualni prawdopodobnie stanowią około połowę molestujących, którzy zajmują się pracą z dziećmi”. Inne badania wykazują podobnie…

   Mógłbym esej na ten temat napisać razem z wykazaniem, która organizacja homoseksualna czego się domaga i ile z nich chce zredukować do lat 13 lub usunąć całkowicie wiek zgody – co zalegalizuje pedofilię. Prawie wszystkie. Do tego ciekawostka. Zgadnijcie, kto na Zachodzie produkuje książki o wychowaniu seksualnym dzieci…. organizacje LGBT – a dokładniej hiszpańska organizacja na rzecz praw trans… Żeby to jeszcze były jakieś dobre wydania.. ale nie, przetłumaczone chyba na 8 języków i napchane błędami, np. porównanie konstrukcji ciała chłopców i dziewczynek z wykazem co jest „normalne” a co „zdarza się”. U dziewczynek jest sugestia, że normalna wagina, zdarza się penis. U chłopców NORMALNA WAGINA, zdarza się penis – tak jest w tłumaczeniu angielskim i polskim. Innych języków nie znam, więc nie sprawdzałem. Żeby nie być gołosłownym to tu jest link do książki https ://*********

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew