Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkuset właścicieli sklepików apeluje do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedzielę

Dzisiaj do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłynęła petycja w sprawie zniesienia ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i niektóre święta, a także wprowadzenia zmian w Kodeksie pracy, gwarantujących każdemu pracownikowi dwie wolne niedziele w miesiącu. Petycja podpisana została przez Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Jerzego Romańskiego, prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Kupców i Producentów, a także ponad pięciuset właścicieli małych, rodzinnych sklepików.

41 komentarzy

  1. Tak niech wrócą handlowe niedziele niech zabiorą 500+ niech nas okrada zachód i niech rządzi nami … germany.

  2. Nie wiem w czym problem. Przecież jezeli właściciel stoi za kasą w sklepie,tzn sprzedaje to może być otwarty w niedzielę. O co to halo. Niech buraczane biznesmeny za robotę się wezmą a nie biednemu pracownikowi płacą najniższą krajową i wymagają,zeby jeszcze w niedziele zachrzaniał. A szlachta odpoczywa od nic nie robienia w domku,z rodziną,znaiomi,grill te sprawy czy inne szlacheckie rozrywki. Zwykły pracownik tez chciałby odpocząć po całym tygodniu charówki!!!

  3. Najnowsze badania pokazują, że większość pracujących w niedziele w ciągu roku to praktycznie gwarantowana depresja czy ogólnie jakieś tam problemy.

    • A ja mam tak z poniedziałkami… też przyprawiają mnie o depresję i napiszę żeby były wolne. W zasadzie to do pracy bym mógł chodzić tak z jeden dzień w tygodniu, tak jak wstanę. Ale dziś i tak mi się nie opłaca, bo mamy programy + i praca jest dla frajerów.