690 680 960

Kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy policji złożyło ślubowanie w Lublinie (zdjęcia)

Lubelski garnizon policji zasilili kolejni policjanci. Wczoraj uroczyste ślubowanie złożyło 70 nowych funkcjonariuszy. Mundurowi z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Podczas uroczystości wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył okolicznościowe monety „Ochrona polskiej granicy wschodniej” 7 policjantom, którzy brali czynny i aktywny udział w ochronie granicy.

W środę w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 70 nowych funkcjonariuszy. „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.

– Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe. W uroczystości udział wziął wojewoda lubelski Lech Sprawka, który również przekazał nowoprzyjętym policjantom gratulacje i życzenia – relacjonuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.

W tym roku to już drugi nabór do lubelskiego garnizonu. Wśród tej grupy mundurowych jest 50 mężczyzn i 20 kobiet. Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych mundurowych 25 posiada tytuł ratownika, 40 uprawnienia instruktora sportu, z kolei 16 posiada patent sternika motorowodnego.

Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Świdniku, Lubartowie, Łukowie, Krasnymstawie, Puławach, Hrubieszowie. Najwięcej funkcjonariuszy, bo 33 zostało przydzielonych do Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

W trakcie uroczystości wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył dyplomy uznania oraz okolicznościowe monety 7 policjantom, którzy brali udział w ochronie polsko-białoruskiej granicy.

(fot. KWP Lublin)

29 komentarzy

  1. Ile tam się teraz zarabia?

  2. Połowa z tego to będzie rzecznikami!

  3. „Rosną w siłę a ludzie żyją dostatniej”

  4. Te baby że zdjęcia to woda że kawał ….i

  5. ,aa,boKrzycho.paPj

    Policjanci nowi pewnie będą się posługiwać przysięga policyjną i będą chronić i bronić każdego obywatela bez względu na kolesiostwo , układy i znajomości.Niestety ja miałem do czynienia z milicją, policją przez wiele lat,ktora pomogła jedynie swoim kolesiom i znajomym, pozwalając na prześladowanie ciężko pracującego człowieka za wygląd,tak u nas było z milicją i policją w radecznicy i szczebrzeszynie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska