Kierowcy cieszyli się z planowanej inwestycji. Nowe władze wycofują się z budowy wiaduktu

Kierowcy z Chełma ucieszyli się, kiedy w ubiegłym roku ogłoszono plan budowy wiaduktu nad przejazdem kolejowym na ul. Lubelskiej. Teraz okazuje się, że na realizację inwestycji nie ma co liczyć.

W ubiegłym roku władze Chełma ogłosiły, że przebudowany zostanie uciążliwy dla kierowców przejazd kolejowy w ciągu ul. Lubelskiej. Z uwagi na spory ruch pociągów rogatki są dość często zamykane a to powoduje na tej jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście, powstawanie korków. Szlabany na przejeździe często są zamknięte dość długo, zwłaszcza kiedy pociągi osobowe zatrzymują się na zlokalizowanym tuż obok przystanku. Zarząd Dróg Miejskich opracował wstępną koncepcję przebudowy tego miejsca. Uznano, że najwłaściwszym rozwiązaniem, aby uniknąć rozbiórki pobliskich budynków i zagwarantować okolicznym mieszkańcom sprawną komunikację, jest budowa wiaduktu.

Jak oszacowano, na realizację inwestycji potrzebne jest ok. 20 milionów złotych. Ruszyły więc działania związane z pozyskaniem na ten cel dofinansowania. Miasto liczyło na spore fundusze od kolei czy też środki unijne. PKP zadeklarowało, że pokryje 30 proc. kosztów inwestycji, pozostałą kwotę musiało jednak znaleźć miasto w swoim budżecie.

Nowe władze Chełma zdradziły ostatnio, że nie planują budowy wiaduktu. Co więcej, obecnie nie ma szans na jakiekolwiek zmiany w tym miejscu. Dla kierowców oznacza to, że przez kolejne lata będą musieli stać w długich korkach oczekując na przejazd pociągu. Powodem takiej decyzji jest m.in. analiza kosztów. Okazuje się bowiem, że w rzeczywistości wartość inwestycji może wynieść o wiele więcej niż wspomniane 20 mln złotych. Miasto zaś nie ma w budżecie środków na ten cel. Zwłaszcza że trwają przygotowania do realizacji kilku innych, ważnych dla mieszkańców inwestycji.

(fot. UM Chełm)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Chcieliśta to mata, młodzian rządzący Chełmem właśnie zarządził.
  Dziwne że przed wyborami wszystko było wiadome i oszacowane ale teraz już się zmieniło jak do władzy doszedł ‚zanaffca’.

  • Pierwszy leming tego portalu już wszystko wie. Kiełbasa wyborca Fiszowej na nie wiele się zadała to raz. Dwa – koszt budowy wiaduktu pewnie oceniali spece od Żuka – ci sami co remont Racławickich. No cóż @olo to znafca nad znafcam, poziom Bimmera z Dysa

 2. wszystko za co weźmie się Dojna zmiana tak wygląda , aby pomniki wieżowce i afery a na koniec i tak wina POprzedników ….

 3. PIS, bracie PIS…

 4. Niedługo tory zlikwidują to i wiadukt po co…? Za to pomniki bedo a nad nimi nie trza wiaduktu… Logika panie Eee..? Noo…

 5. Czyli obietnica wybudowania wiaduktu to była kiełbasa wyborcza? Nikt tyle nie da, ile polityk obieca przed wyborami 🙂

 6. Remont deptaka kosztował coś ok 13 mln. a Fiszowa za dwadzieścia baniek chciała wiadukt wybudować? Chyba tylko totalni w to uwierzyli. Nic dziwnego, że Chełm Miasto PKWN nawet wrony omijają. Ale jak przez ostatnie lata pijana sitwa i kumoterstwo miastem rządziły, to nie ma się co dziwić.

 7. A taki amerykański miał być ten nowy prezydencik. Codziennie w drodze do pracy rozglądał się co by tu naprawić. Teraz skończyły się pomysły, mało widać zza przyciemnionej szyby. Teraz będziecie każdy grosz odkładać na Kaczyńskiego i Rydzyka, brawo chełmianie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska